'Seferber olursak kimsesiz çocuk kalmaz’

Giriş Tarihi:28.11.2017, 23:28 Güncelleme Tarihi:28.11.2017, 23:28

Gönül Elçileri Projesi kapsamında 81 ilin vali eşleriyle İzmir'de buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Bizler İzmir'e gönüller yapmaya geldik. Biz seferber olursak bu ülkede sahipsiz, kimsesiz çocuk kalmaz. Çünkü elini tuttuğumuz her çocuk bu ülkenin istikbalidir" dedi.

100 OKULDA SIFIR ATIK

Kaya Thermal Convention'da gerçekleşen toplantıda 2012 yılında başladıkları projenin meyvelerini aldıklarını söyleyen Emine Erdoğan, Türkiye'de toplumsal sorunlara karşı sadece resmi sorumluların değil herkesin duyarlılık örneği sergilediğini söyleyerek, "Türkiye duyarlılıklar coğrafyasıdır.
Modern çağ insanları birbirine ne kadar yabancılaştırsa da hücrelerimize kadar işleyen bu hasretler milletimizin mizacı haline gelmiştir. Yerkürede ne kadar sorun varsa Türkiye oraya uzanmaktadır" dedi. Bereket Ormanları Projesi'ne de değinen Erdoğan, bu projeyle Türkiye'nin dört bir yanına 500 bin fidan dikildiğini söyledi. Erdoğan, "Bu yıl bu sayıyı 2'ye katlamak istiyoruz" dedi. İzmir Konak'ta da Şehit Ömer Halisdemir Kız İmam Hatip Lisesi'nde 100 okulla eş zamanlı olarak "sıfır atık" projesi başlatacaklarını belirten Erdoğan, "İzmir'de 50 bin öğrenciye atıkların geri dönüşümle kazanılacağını öğreteceğiz" dedi. Programda koruyucu aile çalışmaları hakkında bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da, 52 ilde 547 çocuğun sıcak yuva beklediğini söyledi. İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın eşi Uzm. Dr. Didem Ayyıldız ise, İzmir'de 2016 yılında 343 koruyucu aile olduğunu bu yıl bu rakamın 372'ye ulaştığını kaydetti.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.