• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Esra Erol’ aşıkları sarı akrep kurbanı

‘Esra Erol’ aşıkları sarı akrep kurbanı

30.11.2017, 23:44

5 yıl önce Esra Erol’un evlilik programında tanışıp evlenen Serpil-Kemal Şahin çifti, akrep sokması yüzünden acı günler geçiriyor. Çeşme’de ‘Sarı Akrep’in soktuğu Serpil Şahin, 2.5 aydır hastanede tedavi görüyor

İzmir'in Çeşme ilçesinde 2 ay önce ailelerinin yanına tatile gelen Serpil ve Kemal Şahin çiftinin hayatı 'Sarı Akrep' sokmasıyla karardı. Ayağını akrebin sokmasının ardından hastaneye kaldırılan Serpil Şahin, 2.5 aydır tedavi görüyor. 5 yıl önce Esra Erol'un programında tanışıp evlendiklerini söyleyen Serpil Şahin, "Başımıza gelen büyük bir talihsizlik. Ayağım kesilme noktasına gelmişti. Beni kurtaran doktorlara ve hemşirelere teşekkür ederim" dedi. Talihsiz olay geçtiğimiz Eylül'de Çeşme Ovacık'ta meydana geldi. 5 yıl önce Esra Erol'un evlendirme programında Kemal Şahin'le hayatını birleştiren Serpil Şahin, 16 Eylül'de Ovacık'ta bulunan yakınlarını ziyarete gitti. Bahçede oturduğu sırada birden ayağında bir acı ve yanma hisseden Serpil Şahin, 'Sarı Akrep' diye bilinen ve zehirli bir tür olan akrebin ayağının dibinden kaçtığını gördü. O an için durumu önemsemeyen Şahin, hiçbir şey olmamış gibi oturmaya devam etti.

4 GÜN BİLİNCİ KAPANDI

Akşam saatlerinde Buca'daki evlerine dönen Serpil Şahin, ayağının şiştiğini fark edince başına geleni eşine anlattı. Bunun üzerine Kemal Şahin, eşini apar topar hastaneye götürdü. Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'ne kaldırılan akrebin ısırdığı kadın, burada yapılan tetkik ve muayenenin ardından taburcu edilerek evine gönderildi. Ancak evinde fenalaşan ve ateşi 40 dereceye yükselen Serpil Şahin, çağırılan ambulansla daha donanımlı bir hastane olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırıldı. Zehrin etkisiyle bilinci kapanan ve acil serviste bu şekilde 4 gün yaşam mücadelesi veren Serpil Şahin, durumu iyiye gidince ileri tedavi için 'Deri ve Zührevi Hastalıklar Birimi'ne sevk edildi.

EŞİ HEP YANINDA

Akrep sokmasının bu kadar etkili olabileceğini düşünemediğini dile getiren Serpil Şahin 2.5 aydır hastanede yatarak tedavi gördüğünü hatırlatarak, "Ben bir akrebin beni bu hale getirebileceğini bilmiyordum. Doktorlar bana 'Ayağını kontrol et. Eğer ayak parmaklarını sıktığında kan gelmiyorsa, ayağını diz altından kesmek durumunda kalabiliriz' deyince dünyam başıma yıkıldı. Ne yapacağımı bilemedim" diye konuştu. Eşinin başından bir an olsun ayrılmayan Kemal Şahin de, "Onu bana Allah bağışladı. Yıllar sonra bir evlendirme programında onu bulmuştum. Ama az kalsın bir akrep sokması yüzünden eşimi kaybediyordum. Akrep ya da herhangi bir hayvan ısırdığı zaman hemen hastaneye koşun. Yoksa bizim durumumuza düşebilirsiniz" diye konuştu.


ESRA EROL'DA EVLENMİŞLER

Hastane odasında birbirlerinin yanından bir an olsun ayrılmayan çiftin 5 yıl önce Esra Erol'un evlendirme programında tanışarak hayatını birleştirdiği öğrenildi. O tarihten bu yana evli olan çiftin 30 Mart tarihinde yine Esra Erol'un aynı konseptteki programında evliliklerinin 5'inci yılını kutladıkları görüldü.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

‘Esra Erol’ aşıkları sarı akrep kurbanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN