• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

'Kılıçdaroğlu Bedelini Ödeyecek'

Kılıçdaroğlu Bedelini Ödeyecek

30.11.2017, 23:48

51 milletvekiliyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedefinde ailesi hakkında sahte belgelerle iddialarda bulunan CHP lideri vardı. “Kılıçdaroğlu sahte belgelerle kumpasa ortak oluyor. Bu hamlenin bedelini ödeyecek” diyen Erdoğan, ABD’deki Sarraf davası ile ilgili ise “Bu davadan ne çıkarsa çıksın, biz doğru olanı yaptık” ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin Adıyaman, Ağrı, Amasya, Antalya, Bartın, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Giresun, Iğdır, Kırıkkale, Konya, Mersin, Trabzon, Zonguldak illerinden 51 milletvekili ile bir araya geldi. Erdoğan, toplantıda şu konulara değindi: Türkiye'ye yönelik bir kumpas kuruldu. Bu kumpas üzerinden oyun oynanıyor. Ana Muhalefet lideri Kılıçdaroğlu, sahte belgelerle bu kumpasa ortak oluyor. Beni ve ailemi zan altında bırakacak sahte belgelerle kamuoyunu yanıltıyor. Bazı aymazlar da buna alet oluyor. Kılıçdaroğlu'na yüklü miktarda tazminat davası açtım. Ayrıca ismi geçenler de dava açacak. O belgelerin orijinalleri bizde. 'Açıklayın, savcılara verin' diyoruz, saklıyorlar. Bunlar Türkiye'den çıkan para değil, hisse devrinden kaynaklanan ve Türkiye'ye giren para. Bu hamlenin bedelini ödeyecekler.

BİZ DOĞRU OLANI YAPTIK

ABD'de süren Sarraf kumpası ile ilgili de konuşan Erdoğan, şöyle konuştu: Biz İran'a yönelik ambargoyu ihlal etmedik. O, davadan ne çıkarsa çıksın, biz doğru olanı yaptık. ABD'ye böyle bir taahhütte bulunmadık. Türkiye'nin, uluslararası şart ve kurallara uygun olarak İran'la ticaret ve enerji konularında ilişkileri söz konusu. Türkiye sancılı ve sıkıntılı günlerden geçiyor. Ama bu günler de geçecek. Geçmişte olduğu gibi bun ları da atlatacağız. Ekonomimize yönelik oyunlar var. Bankacılık sistemimiz sağlam. Büyüme rakamları ortada. İhtiyaç olursa yeni tedbirler de alırız.

ZÜBEYDE YALÇIN-EDA IŞIK

'Kılıçdaroğlu Bedelini Ödeyecek' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN