• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

‘Urgan’ tehdidine çığ gibi tepki yağdı

‘Urgan’ tehdidine çığ gibi tepki yağdı

06.12.2017, 19:31 Güncelleme Tarihi: 06.12.2017, 21:17

Sahte belgelerle yaptığı iftiraların ardından, ‘Ben sizin boynunuza ne geçireceğimi biliyorum’ sözleriyle Turkuvaz Medya’ya ‘yağlı urgan’ı hatırlatan CHP liderine siyasetçiler, basın çalışanları ve vatandaşlar büyük tepki gösterdi

Sahte belge ve iftiralarla gündem oluşturmak isteyen Kılıçdaroğlu'nun Turkuvaz Medya'yı hedef alan, "Ben sizin boynunuza ne geçireceğimi biliyorum" sözlerine ilişkin tepkiler çığ gibi büyüyor. Sadece gerçekleri ortaya çıkaran, devletin ve milletin safında yer alan özgür medyanın temsilcisi Turkuvaz Medya'ya küstahça saldıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili siyasilerden gelen tepkiler şöyle:

BAŞBAKAN YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU: Sözleri Kılıçdaroğlu'nun gerçek boyuttan kopuk, sanal alemde yaşadığını ortaya koyuyor.
Nerede kaldı basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü? Bugün uluslararası camiada Türkiye ve hükümeti mahkum etmeye çalışan gruplara sesleniyorum, Kılıçdaroğlu'na bir ses verecek misiniz? Yağlı urganı bizim ya da basının boynuna geçirmeyi düşünen Kılıçdaroğlu, bundan daha pespaye duruma düşemezdi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI PROF. DR. RECEP AKDAĞ: Hızını alamayınca ve biraz da şakşakçılar destekleyince böyle oluyor. Kılıçdaroğlu özür dilemeli.

ADALET BAKANI ABDÜLHAMİT GÜL: İçindeki faşizanlığı dışa vuran CHP Genel Başkanı, kendisi gibi düşünmediği için Turkuvaz Medya Grubu'nu hedef alarak 'yağlı urgan'ı ima edecek kadar kendisini kaybetti. CHP lideri dikta rejimlerinde görülebilecek değerlendirmesiyle demokrasiye, basın özgürlüğüne ne kadar uzak olduğunu tescilledi. Ancak Türkiye'de tüm özgürlüklerin teminatı, bu uğurda 15 yıldır açılımlara imza atan AK Parti hükümetleridir.

AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ METİN KÜLÜNK: Ahaber bağımsızlık mücadelesinin ön saftaki en güçlü adresidir. Vatan hainlerinin milli bağımsızlık çizgisinde mücadele verenlere yönelik saldırıları bizim şeref belgelerimizdir. Onun ağzından Ahaber'le ilgili olumlu cümle duymak beklenir mi? Millet bütün seçimlerde onun boynuna bir yafta astı. Yaftada diyor ki "Sen Anadolu topraklarına ait değilsin, sen bir proje elemanısın. Sana iktidar şansı vermeyeceğiz."

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ AYŞE SULA KÖSEOĞLU: Ellerinde somut, kayda değer bir veri olmayan, acziyet ve güçlük içindeki insanların tehdit ya da hakaret yolunu seçtiğini görüyoruz.
'Boynunuza ne geçireceğimizi biliriz' diyor, buradan anlaşılacak şey yağlı urgandır. Bu bir tehdit söylemidir. Bunu söylemiş olması bir anlamda üzüntü verici olsa da ana muhalefetin son zamanlarda çizdiği tabloya baktığımızda çok da şaşırtıcı gelmiyor.

AK PARTİ İSTANBUL HASAN TURAN: Şaşkınlık içerisindeyim, kınıyorum. Bunu basın yayın hürriyetine insan haklarına düşünce hürriyetine bir saldırı olarak görüyorum.

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ MURAT BAYBATUR: Medyaya el koymak ifade edildiği gibi atv ve ahaber'le ilgili boynuna ip dolamak... Ya diktatör olacaksınız ya da darbe yapacaksınız.
Bunların bu mantığı, eskiden beri devam eden zihniyetlerinin ürünü.

KANAL ÇALIŞANLARI KENETLENDİ

Kılı çdaro ğlu 'nun , A Haber ve ATV'yi tehdit etmesinin ardından kanal çalışanları ekrana çıkarak tepki gösterdi. Medya çalışanları, ekrandan, "Ölümden korkmuyoruz, 15 Temmuz'da da yayın yaptık. En üst yöneticimizden en alt çalışanımıza kadar buradayız" mesajı verdi.

'DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILSIN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Buna göre Cumhuriyet savcılıklarının re'sen bunu kovuşturma konusu yapmaları gerekir.
Failinin dokunulmazlığı var, dokunulmazlığının kaldırılması gerekir.
Dosya dolaşacak, Adalet Bakanlığı üzerinden Meclis'e gelecek.
Meclis Karma Komisyonu, sonra da Genel Kurul. Ne olacak, ne denilecek? Yargılanmasın mı denilecek? Bu yüzden dokunulmazlığı kaldırılsın. CHP'lilerin bunu düşünüp hesap etmeleri gerekir. Yani 'Bir Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı hakkında nasıl yargılama başlatılır, nasıl yapılır?' deme aşamasına gelmek istemiyorsanız, bunu önleyeceksiniz.

MİLLET SAHİP ÇIKTI: #AHaberSusturulamaz

Vesayet odaklarına karşı milli iradenin sesi A Haber ve ATV'ye millet yine sahip çıktı. Kılıçdaroğlu' nun küstah tehdidine karşı milyonlarca twitter kullanıcısı #AHaberSusturulamaz hashtagiyle destek verdi. Kullanıcılar tepkilerini sosyal medyadan böyle dile getirdi:

Arzus erra : Özgürlük diyor adalet diyor demokrasi diyor, hapiste yatan gazeteciler için ağlıyor ama kendi hakkında haber yapanlara yağlı urganı gösteriyor @kılıçdaroğlu.

Kurtoğluaynur : Kemal A Haberi mi tehdit etmiş, niye ki halk tv 24 saat ona çalışıyor, biz bir şey diyor muyuz.
İcobl ive: İnsanları idamla tehdit eden @kılıçdaroğlu'nun akli melekelerinin yerinde olup olmadığı mutlaka doktorlar tarafından tespit edilmeli ve tedavi süreci acilen başlatılmalıdır.

MNurullah VAROL1: Yok öyle, geçti o devir, şimdi sıra bizde! A haber devam edecek.

MUHAMMET AKMAN : Kimsenin haddine değil, hele @kılıçdaroğlu'na hiç değil.

Zaman Fotograf : Yayınladığı belgelerin sahte olduğu ispat edilince kılıçdaroğlu şimdi de yalanını örtmek için @tvahaberi ve çalışanlarını ölümle tehdit etti. Ne attığı iftira ne de tehtidi yanına bırakılmamalı.

Harbi4dam: İşte size diktatörlük! CHP'nin genleri diktatörlük ve zorbalıktır. CHP hesap verecektir.

_m_e_s_u_t_ : Bunların özgür basın anlayışı chp yandaşı olanlar. Diğerleri gazeteci değil.

Ayhan Ayhanozcn : A Haber tehdit edilirken sus pus olan gazeteciler. Medya ne oldu, sustunuz?

CHP LİDERİNİN YALAN RÜZGARI

MİT İDDİASI FOS ÇIKTI

Kılı çdaro ğlu yine iftira siyasetiyle FETÖ'nün sözcüsü oldu. 2015'te yalan olduğu mahkemece ortaya konmuş belgeleri, FETÖ'nün algı oyunu için kullandığı yalanları ısıtıp gündeme getirdi. Günler öncesinden duyuru yapmaya başlayan CHP, Kılıçdaroğlu'nun önceki günkü konuşması için 'bomba' açıklamalar olacak diyordu. Kılıçdaroğlu yine baltayı taşa vurdu. MİT'in elinde Rıza Sarraf'la ilgili bir belge olduğunu ve dönemin hükümetini uyardığını iddia eden Kılıçdaroğlu, bu konunun 2015 yılında mahkemeye taşındığını ve MİT'in mahkemeye yolladığı yazılı belge ile iddiayı yalanlandığını gizledi.

AYAZ BEBEK DONMADI

CHP Genel Başkanı'nın grup toplantısında dile getirdiği "Konya Ereğli'de yaşayan Ayaz Bebek donarak ölmüştür" iddiası da yalan çıktı. 2013 yılında resmi kayıtlara göre Ayaz bebeğin donarak değil hastalık yüzünden öldüğü ifade ediliyor. Bu konuda yapılan açıklamalara göre ise Ayaz bebeğin ailesinin hastaneye başvuru yapmadığı da öğrenildi.

YOKSULLUKTAN ÖLMEDİ

Kılıçdaroğlu önceki günkü konuşmasında bir yalan daha patlattı. "Yoksulluktan intihar etti" dediği ancak mirasyedi kocası yüzünden intihar ettiği ortaya çıkan Emine Akçay'ın ölümünü, çarpıtarak 5 yıl sonra tekrar gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu'nun sözleri Emine'nin annesi ve yakınlarını isyan ettirdi.

‘Urgan’ tehdidine çığ gibi tepki yağdı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN