• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail askerine sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail askerine sert tepki

10.12.2017, 15:02

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri tarafından Batı Şeria'nın El-Halil kentinde çekilen ve direnişin simgesi haline gelen Filistinli çocuğun fotoğrafını göstererek, "14 yaşındaki çocuğu gözleri bağlı olarak bu teröristler bakın ne halde sürüklüyor." dedi.

Erdoğan, partisinin Sivas 6. Olağan Kongresi, Sivas İli Toplu Açılış Töreni ile "1243 Kösedağ Savaşı ve Anadolu'nun Moğollar Tarafından İşgali Uluslararası Şurası"na katılmak için Sivas'a geldi.

Sivas'ta 4 Eylül Stadı'nın yanındaki yeni spor salonunda partisinin 6. Olağan Kongresi'ne katılan Erdoğan, burada yaptığı konuşma sırasında, Batı Şeria'nın El-Halil kentinde 7 Aralık'ta yaşanan olaylar sırasında AA foto muhabiri Wisam Hashlamoun'un çektiği, İsrail askerlerinin gözaltına alıp, gözlerini bağlayarak götürdüğü ve direnişin sembolü olan 14 yaşındaki Fevzi El-Junidi isimli Filistinli çocuğun fotoğrafını ekranda göstererek, "14 yaşındaki çocuğu gözleri bağlı olarak bu teröristler bakın ne halde sürüklüyor." ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması" kararını açıklamasının ardından Filistinliler, Kudüs'e sahip çıkmak için Gazze, Batı Şeria, Kudüs, El-Halil ve pek çok bölgede protesto gösterileri düzenlemiş, İsrail askerleri, göstericilere sert müdahale de bulunmuştu. Batı Şeria'nın El-Halil kentinde 7 Aralık'ta yaşanan olaylar sırasında İsrail askerlerinin gözaltına alıp, gözlerini bağlayarak götürdüğü 14 yaşındaki Fevzi El-Junidi isimli Filistinli çocuk ise devam eden direnişin sembolü olmuştu.Kaynak: AA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail askerine sert tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN