• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

100 MİLYONLUK 3 ADAM

100 MİLYONLUK 3 ADAM

24.12.2017, 23:23

İzmir’de yıllardır piyango bileti satan Bekir Acar, Feyzi Deniz ve Lokman Altundiş, bugüne kadar toplam 100 milyon liralık yılbaşı ikramiyesi kazandırdı. Türkiye’nin en ünlü bayileri olduklarını söyleyen üçlü, “Nimet Abla’nın sadece adı var” dedi

İzmir'de yıllardır milli piyango satan Bekir Acar, Feyzi Deniz ve Lokman Altundiş toplamda kazandırdıkları 100 milyon liralık yılbaşı ikramiyeleri ile dikkat çekiyor. Acar 50, Deniz 40 ve Altundiş de 10 milyon liralık ikramiye kazandırarak kendilerinden bilet alanları sevindirirken, "İzmir'in değil Türkiye'nin ünlü bayileriyiz. İstanbul'daki Nimet Abla'nın sadece adı var" dedi. Üç isim, vatandaşları korsan bilet satıcıları konusunda da uyardı.

4 BÜYÜK İKRAMİYE VAR

Bekir Acar, Feyzi Deniz ve Lokman Altundiş. Bu 3 seyyar milli piyango bayii, kazandırdıkları yılbaşı ikramiyeleriyle birçok insanı mutlu etti. Birbirine rakip olan bu 3 bayi aynı zamanda en yakın 3 arkadaş. 22 yıllık bayi olduğunu söyleyen Acar, bu süre içerisinde kendi sattığı biletlere 4 sefer büyük ikramiye çıktığını söylüyor. Acar, "Ben bu işi severek yapıyorum. İnsanları mutlu etmeyi seviyorum. 2015 yılında 50 milyon liralık büyük ikramiyeyi verdim" dedi.

İZMİR'DE 11 YIL SONRA İLK

Uzun yıllardır bu işi yaptığını söyleyen Deniz de, kendisine 40 milyon liralık yılbaşı ikramiyesinin çıktığı 2012 yılına kadar İzmir'de 11 yıl boyunca kimsenin büyük ikramiye dağıtmadığını söyledi. Deniz, "Nimet Abla'nın sadece ismi var. Biz daha çok kazandırıyoruz" diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETMELERİ YETERLİ

Lokman Altundiş de yaklaşık 30 yıldır milli piyango bayiliği yapıyor. Geçim kaynağı sattığı biletler olmuş. Ona da 90'ların başında 10 milyon liralık yılbaşı ikramiyesi isabet etmiş. İnsanları mutlu etmenin çok güzel bir duygu olduğunu söyleyen Altundiş, "Tek isteğimiz ikramiye çıkanların bize en azından bir teşekkür etmesi. Benim 10 milyon liralık ikramiyeyi verdiğim kişi elimde büyümüştü. Ama ikramiye çıkınca ortadan kayboldu" dedi. Feyzi Deniz İzmir Çankaya Nüfus Müdürlüğü önünde yıllardır bilet satarken, Lokman Altundiş Alsancak'ta, Bekir Acar ise her yerde bilet satıyor.

'KORSAN BİLET ALMAYIN'

İnsanları mutlu ederken en büyük sorunlarının korsan milli piyango bileti satıcıları olduğunu söyleyen İzmir'in en çok kazandıran bayileri, "Korsan bilet almayın. Kaşesi, ruhsatı ve biletleri uyumlu kişilerden bilet alın. Yaşadığınız şehre ait bilet alın. Nimet Abla gibi diğer bayilerin biletleri İzmir'de satılmaz. Bu yalana inanmayın" diye konuştu.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

100 MİLYONLUK 3 ADAM haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN