• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

"Tek tip kıyafeti FETÖ mağdurları istedi"

Tek tip kıyafeti FETÖ mağdurları istedi

24.12.2017, 11:09 Güncelleme Tarihi: 24.12.2017, 23:50

Sudan ziyareti öncesinde havaalanında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yapacağımız ziyaretler, FETÖ’cü katil sürülerinin Afrika’da barınmaması için önemlidir” dedi. Erdoğan, ‘tek tip kıyafet’ düzenlemesiyle ilgili de, “Bu, mazlumların isteğine kulak vermektir” dedi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sudan-Çad ve Tunus'u kapsayan Afrika turu kapsamında ilk ziyaretini yapacağı Sudan'a hareket etti.
Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, şunları söyledi: Sudan, güçlü tarihi ve kültürel bağlara sahip olduğumuz, kalbimizde müstesna bir yeri olan dost, kardeş ülke. 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından gerek Sudan yönetimi, gerek Sudan halkı bize en anlamlı desteği veren ülkelerin başında gelmiştir. O gece boyunca Sudanlı kardeşlerimiz bizim için hem dua etti hem de Hartum olmak üzere birçok şehirlerinde gösteriler yaptılar. Bu desteği hiç unutmayacağız. Afrika turunun ikinci ayağında Çad'a günübirlik ziyaret gerçekleştireceğiz. Bu, Cumhurbaşkanı seviyesindeki ilk ziyaret olacak. Burada müzakereleri tamamlanan bazı anlaşmaları imzalayacağız. Tunus ziyareti kapsamında, Türkiye-Tunus Ekonomik Yatırım Forumuna da birlikte iştirak edeceğiz.

KATİLLER BARINAMAYACAK

Şu anda Afrika'nın birçok ülkelerinde FETÖ'ye ait okulların, onlardan alınmak suretiyle Maarif Vakfı'na devredildiğini görmenin mutluluğu içindeyiz. Bu örgütün birçok Afrika ülkesinde emperyalistlerin uşaklığını, gönüllü taşeronluğunu yaptığını da gayet iyi biliyoruz. Hayır, eğitim, diyalog diyerek milleti kandıran FETÖ'cü alçaklar, Afrikalı kardeşlerimizin ihtiyaçları üzerinden de sömürü çarklarını özellikle döndürüyorlar. Birçok Afrika ülkesi darbe teşebbüsünün hemen ardından hem FETÖ'cüleri sınırdışı etti hem de örgüte ait okulları Maarif Vakfımıza devretti. Gün geçtikçe bu sayının arttığını görüyoruz. Daha da artacağına inancım tamdır. Bu katil sürülerini Afrika kıtasında da barındırmamakta kararlıyız.

TRUMP BİZE SORSAYDI

(BM Kararı sonrası Trump ile bir görüşme yapıp yapmayacağına yönelik soru üzerine) Sayın Trump ile görüşme noktasında olmamak için hiçbir sebep yok. Yine görüşme yollarını tabii ki ararız. Temenni ederim ki Trump da bizi arasın. Çünkü, başından itibaren aslında İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak, bu kararlarını açıklamadan önce bizi aramasını beklemiştik. Eğer bizimle bir istişare yapsaydı, herhalde bu yanlışa düşülmezdi. Kendisini öyle veya böyle yine de tabii ki arayabiliriz ama şu anda verilmiş bir kararım yok.

'TAŞERON LAFI KALKTI'

Erdoğan, mevsimlik işçi ile taşeronun karıştırıldığını belirterek, "Devletle ilgili olan birçok taşeron, Çaykur'da ise mevsimlik işçi var. O başka bir şey bu başka bir şey. Bundan sonra aracı olmayacak. Cumhurbaşkanlığı'nda da taşeron bulunuyor. Hepsi bizim kadromuz içine giriyor. Ücret politikası tamamen kalkıyor. 300-400 belki 500 liraya arkadaşlarımız çalışıyor. Taşeron falan kullanılmayacak. Temizlik işlerini diyelim İSTOÇ alacak ve yürütecek. İnanıyorum ki çok daha huzurlu, rahat bir döneme böylece girmiş olacağız" dedi.

"Tek tip kıyafeti FETÖ mağdurları istedi" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN