• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

SAHİPSİZ İZMİR

SAHİPSİZ İZMİR

26.12.2017, 23:04

İzmir, CHP’li yerel yönetimlerin görevlerini yeterince yerine getirmemesi nedeniyle iyice sahipsiz kaldı. Karşıyaka’da iç sokak ve caddeler çamur deryasına dönerken, İzmir trafiği de bitmek bilmeyen çalışmalar nedeniyle içinden çıkılmaz bir hal aldı

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bir türlü bitmek bilmeyen alt yapı çalışmaları vatandaşları canından bezdirdi. Özellikle Dedebaşı, Serinkuyu ve Şemikler semtlerinde 1 yıl önce başlayan alt yapı çalışmaları nedeniyle kazılan yolların asfaltlanmaması yağmurların da başlamasıyla birlikte sokakları çamur deryasına dönüştürdü. Oturdukları mahallelerin şantiye alanına döndüğünü dile getiren vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'a tepki göstererek, "Bitmek bilmeyen bu çalışmalardan bıktık. Artık tamamlanmasını istiyoruz" dedi. Karşıyaka'nın sahil bölgesinde çalışmaların 3 günde bittiğini fakat iç taraflardaki mahallelerde aylarca sürdüğünü ifade eden mahalle sakinleri, şikayetlerinin dikkate alınmadığını ve konuyla ilgili hiç adım atılmadığına vurgu yaptı.

SAHİLDE HEMEN BİTİYOR

Serinkuyu mahalle sakini Betül Şimşek, "Karşıyaka'nın iç taraflarındaki sokaklara hiç önem verilmiyor. Sahilde 3 günde biten çalışmalar burada aylarca sürüyor. Belediyenin ihmali söz konusu. Bütün çalışmalar bir arada yapılır. Ama bir ay elektrik için, bir ay internet için, başka bir ay da su için kazıyorlar. Sürekli kazı var. 2-3 yıldır yollarımız hep böyle" ifadelerini kullandı. Özel mülk olan bahçe duvarını çalışma nedeniyle yıkıp yeniden yapmadıklarını belirten Şemikler Mahalle sakini Nesrin Ataçlar, "Aylardır sokaklarımız bu halde. Bunun zorlukları yetmezmiş gibi bir de duvarlarımızı yıkıyorlar. Hiçbir sorumluluk almadan yıkıp geçiyorlar. Yeter artık biz de varız. Belediye ara mahalleleri de görmeli" dedi. Çalışmaların ve yatırımların ilçe bazında eşit yapılmadığını belirten Veli Paker de, "Sokaklarımız aylardır bu halde.

BİR YETKİLİ GELİP BAKMIYOR.

Yetkililer tarafından bu mahalleler unutulmuş gibi. Belediye Karşıyaka'da sadece sahil mahalleleri var sanıyor" diye konuştu.

ÇUKURU ESNAF KAPATTI

Dedebaşı Mahalle sakinlerinden Fahriye Sırma, "Yağmur yağdığında yollarda çamur selinden yürünmüyor. O kadar büyük çukurlar var ki araçlar içine düşüyor. Esnaf büyük çukurları taş taşıyarak kapattı. Belediyeye fotoğraflarını çekip bildirdik ama kimse gelmedi" dedi. Ayşegül Koca ise, araçlarının sürekli hasar gördüğünü dile getirerek, "Sahil tarafına yatırım çok daha fazla ama bu tarafa hiç yatırım yapılmıyor' diye konuştu.

'KLASİK İZMİR SOKAKLARI'

Uzun süredir devam eden çalışmaların hayatlarını çok zorlaştırdığına vurgu yapan Dedebaşı Mahalle sakini Emre Taşbakan, "Klasik İzmir sokakları, çamurlu sokaklar. 1 sene oldu bitmedi. Çamurlu ve çukur dolu sokaklardan şikayetçiyiz" açıklamasında bulundu. Mahalle sakinlerinden Yeter Arslan, "Mahalle şantiye alanına döndü. Her yer çukur, çamur ve inşaat. Asfalt döşeyeceğiz dediler onu da yapmadılar" diye isyan ederken, Berkay Varilci de, "İnşaat çalışması diye başladılar sonu gelmedi. Bir yeri kapatıyorlar, başka bir yeri açıyorlar. Bıktık bu durumdan" dedi. Perişan halde olduklarını dile getiren Remzi Kayataş adlı vatandaş ise, "Evlerimize girip çıkamıyoruz. Karşıyaka'nın merkezi burası. Rezilliğin biri bin para" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

NİDA ALADAĞ

SAHİPSİZ İZMİR haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN