• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Ders al Kocaoğlu

Ders al Kocaoğlu

27.12.2017, 23:31

İzmir Büyükşehir tramvayın çarpması sonucu hayatını kaybeden Afet Soyer’i suçlu ilan ederken, Eskişehir’de tramvay altında kalan kediyi kurtarmak için belediye seferber oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka'da tramvayın çarpması sonucu hayatını kaybeden Afet Soyer'i '"işitme engelli" olduğu için suçlu bulurken Eskişehir'de adeta Kocaoğlu'na ders niteliğinde bir olay yaşandı. Tramvayı kullanan vatman Cansu Deniz kedi yavrusunun tramvayın altına girdiğini görüp aracını 40 dakika hareket ettirmedi ve kedinin kurtarılmasını sağladı. Eskişehir'de Vişnelik tramvay durağı çevresinde bir otomobilin çarpması sonucu yaralanan ve korkan kedi, durakta bekleyen tramvayın altına saklandı. Kedinin tramvayın altına girdiğini fark eden vatman Cansu Deniz, aracı 40 dakika hareket ettirmedi. Vatmanın ve vatandaşların çabası ile kedi saklandığı yerden çıkartılmaya çalışıldı. Vatandaşlar ve görevliler mama vererek kediyi çıkarmaya çalışa da sonuç alamadı. Son çare olarak tazyikli su denendi. Tazyikli su ile kedinin tramvayın son setine kadar gitmesi sağlandı.

BÜYÜKERŞEN'DEN ÖDÜL

Aracı hareket ettirmeyen ve kedinin kurtarılmasını sağlayan vatman Cansu Deniz'i, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen kutladı ve ödüllendirdi. Vatman Cansu Deniz'in duyarlı davranışı, Eskişehir Kent Konseyi'nin Geleneksel Yılbaşı Kokteyline de damgasını vurdu. Kokteyle katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, "Çok ilginç ama benim sadece o kedinin kurtarılması için kalabalık bir ekibin gayret göstermesi değil, ondan da önemlisi kedi oradan kurtarılıncaya kadar tramvay seferlerinin aksamasına karşılık, tramvaydakilerin hiçbirinden ses çıkmaması takdirle karşılanmalıdır" dedi. İzmir Karşıyaka'da ise tramvayın çarpması sonucu hayatını kaybeden Afet Soyer'in ölümü sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı açıklama ise kan dondurmuştu. Belediye açıklamasında Afet Soyer'in işitme engelli olduğu için tramvayın kornasını duymadığını ve hatalı olduğunu belirtmişti.

VATANDAŞLARIN İZMİR BÜYÜKŞEHİR'E TEPKİSİ

HASAN ALABAŞ : İzmir Büyükşehir Belediyesi ben yaptım oldu bitti gibi yıllanmış fikirlerle hareket ettiğinden bu acılar yaşanıyor.

MUSTAFA DÜZEN : Tranmay yapacağına yolları genişletseydi. Kim binecek kaplumbağa seviyesindeki tramvaya çok merak ediyorum.

MEHMET SARI : İzmir'de tramvay olmaz. Şimdiden söylüyorum. Asıl kazalar Çankaya, Alsancak, Halkapınar civarında olacak, bizler vatandaş olarak görüyoruz da bunlar görmüyor mu?

AHMET ACUN : Tramvay projesi daha çok can alacak.Ve bunların ahı bu projeyi hayata geçirenlerin vebali sayılacaktır. Yazık.

HASAN ÖNAL : TMOOB, "can güvenliği yok, bu proje yapılamaz" deseydi tek çivi dahi çakılamazdı! Lütfen savcılarımız konuyu bu yönden ele alıp mağduriyeti gidersin.

TOLGA TEKİN

Ders al Kocaoğlu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN