Ders al Kocaoğlu

Giriş Tarihi:27.12.2017, 23:31 Güncelleme Tarihi:27.12.2017, 23:31
İzmir Büyükşehir tramvayın çarpması sonucu hayatını kaybeden Afet Soyer’i suçlu ilan ederken, Eskişehir’de tramvay altında kalan kediyi kurtarmak için belediye seferber oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka'da tramvayın çarpması sonucu hayatını kaybeden Afet Soyer'i '"işitme engelli" olduğu için suçlu bulurken Eskişehir'de adeta Kocaoğlu'na ders niteliğinde bir olay yaşandı. Tramvayı kullanan vatman Cansu Deniz kedi yavrusunun tramvayın altına girdiğini görüp aracını 40 dakika hareket ettirmedi ve kedinin kurtarılmasını sağladı. Eskişehir'de Vişnelik tramvay durağı çevresinde bir otomobilin çarpması sonucu yaralanan ve korkan kedi, durakta bekleyen tramvayın altına saklandı. Kedinin tramvayın altına girdiğini fark eden vatman Cansu Deniz, aracı 40 dakika hareket ettirmedi. Vatmanın ve vatandaşların çabası ile kedi saklandığı yerden çıkartılmaya çalışıldı. Vatandaşlar ve görevliler mama vererek kediyi çıkarmaya çalışa da sonuç alamadı. Son çare olarak tazyikli su denendi. Tazyikli su ile kedinin tramvayın son setine kadar gitmesi sağlandı.

BÜYÜKERŞEN'DEN ÖDÜL

Aracı hareket ettirmeyen ve kedinin kurtarılmasını sağlayan vatman Cansu Deniz'i, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen kutladı ve ödüllendirdi. Vatman Cansu Deniz'in duyarlı davranışı, Eskişehir Kent Konseyi'nin Geleneksel Yılbaşı Kokteyline de damgasını vurdu. Kokteyle katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, "Çok ilginç ama benim sadece o kedinin kurtarılması için kalabalık bir ekibin gayret göstermesi değil, ondan da önemlisi kedi oradan kurtarılıncaya kadar tramvay seferlerinin aksamasına karşılık, tramvaydakilerin hiçbirinden ses çıkmaması takdirle karşılanmalıdır" dedi. İzmir Karşıyaka'da ise tramvayın çarpması sonucu hayatını kaybeden Afet Soyer'in ölümü sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı açıklama ise kan dondurmuştu. Belediye açıklamasında Afet Soyer'in işitme engelli olduğu için tramvayın kornasını duymadığını ve hatalı olduğunu belirtmişti.

VATANDAŞLARIN İZMİR BÜYÜKŞEHİR'E TEPKİSİ

HASAN ALABAŞ : İzmir Büyükşehir Belediyesi ben yaptım oldu bitti gibi yıllanmış fikirlerle hareket ettiğinden bu acılar yaşanıyor.

MUSTAFA DÜZEN : Tranmay yapacağına yolları genişletseydi. Kim binecek kaplumbağa seviyesindeki tramvaya çok merak ediyorum.

MEHMET SARI : İzmir'de tramvay olmaz. Şimdiden söylüyorum. Asıl kazalar Çankaya, Alsancak, Halkapınar civarında olacak, bizler vatandaş olarak görüyoruz da bunlar görmüyor mu?

AHMET ACUN : Tramvay projesi daha çok can alacak.Ve bunların ahı bu projeyi hayata geçirenlerin vebali sayılacaktır. Yazık.

HASAN ÖNAL : TMOOB, "can güvenliği yok, bu proje yapılamaz" deseydi tek çivi dahi çakılamazdı! Lütfen savcılarımız konuyu bu yönden ele alıp mağduriyeti gidersin.

TOLGA TEKİN

kalan karakter 1000

Mehmet d Mehmet d

Bunlar yol almak için hızlanacağına daha çok gelişimi ulaşımı yavaşlatmak için çaba sarf ediyorlar CHP İzmir'in katilisinnn...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.12.2017 12:06
servet özşaker servet özşaker

50 yıl önce yapılan bu düşünceyi halen savunan eski kafalar oldukça bu ülke bir yere gidemez..tramvay 50 yıl önce tamam ama şimdi asla olmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.12.2017 13:35
onm onm

bidre stad avm üçkuyular alsana trafik yollar dar zaten belediye hiç bir şeye yetişemiyor yollar bozuk asfalt yok sen o tramwayı trolaybüsler olduğu zaman yapacaktın aradn yıllar geçmiş tramway yapıyorsun şu stad la avm bitsin o zaman göreceğiz her şeyi otopark yok insanlar araclarını nerey park edecek belediye

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.12.2017 12:10
tayfun onbaşıoğlu tayfun onbaşıoğlu

izmirli bu kafayla daha çok çeker...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.12.2017 11:23
Hasan Ali Aran Hasan Ali Aran

Bu Tramvay Alsancakta hic olmadi cunku hep Trafik var , Yollar mi genis degil anlamadim birde tramvay eklenince iyice trafik alt ust oldu hic gerek yoktu tramvaya bostanlida olur ama alsancakta olmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.12.2017 10:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.