• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Zamcı Başkan Kocaoğlu”

“Zamcı Başkan Kocaoğlu”

01.01.2018, 15:15

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun israf ettiğini, bu israfı zamlarla karşılamaya çalıştığını öne sürerek, "Otopark tarifelerine getirilen yüzde 50'ye yakın zamlara ek olarak hemşerilerimiz su ücretlerine yapılan fiyat artışları nedeniyle de bir başka mağduriyetle daha karşı karşıya" dedi.

İzmirliler'in yeni yıla zamlarla girdiğini öne süren AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun zamları zamla kapatmaya çalıştığını iddia etti ve şunları söyledi:

"Geliriyle gideri birbirini tutmayan, her yıl zararı katlanarak artan İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi, yaptığımız onca tasarruf çağrısına geçen yıl da kulaklarını tıkadı ve zamları vatandaşlarımıza reva gördü. Özellikle otopark, ulaşım ve su tarifelerinde her yıl karşımıza çıkan fiyat artışları bu yıl da yeni bir zam rüzgarıyla kendisini gösterdi. Bu kente icraattan çok zam yapan, yaptığı her işi hüsranla sonuçlanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun idarenin uğradığı kamu zararları ve belediyenin israf giderlerini de İzmirli hemşerilerimizin sırtına yüklediğini görüyoruz. Her seçim bildirgesinde 'İzmir'e 22 otopark projesi' vaadiyle seslenen ancak, göreve geldiği günden bu yana 4 otopark yapan ama bu otoparklara 14 kere zam yapan Kocaoğlu, 'Zamcı Başkan' ünvanını bu yıl da korudu. Otopark tarifelerine getirilen yüzde 50'ye yakın zamlara ek olarak hemşerilerimiz su ücretlerine yapılan fiyat artışları nedeniyle de bir başka mağduriyetle daha karşı karşıya. Son bir yılda suya getirilen üçüncü zam sonrasında fiyatlar neredeyse yüzde 25 arttı. Tüm bunlar yetmezmiş gibi toplu ulaşım alanında yapılan yüzde 10'luk zam ise dar gelirli hemşerilerimizin bütçesine adeta darbe vurdu."

"ŞARKIYA, TÜRKÜYE BÜTÇEDEN BOL KEPÇE AYRILIYOR"

AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, 2018 yılı bütçesinde fakir, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlara 25 milyon 65 bin maddi yardım sunacak olan Büyükşehir Belediyesi'nin kasasından konser, festival, şenlik gibi kültür ve sanat faaliyetlerinin yürütülmesi için 383 milyon 965 bin lira harcanacağını ifade ederek şöyle konuştu:

"Kocaoğlu'na bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; Artık elinizi İzmirli'nin cebinden çekin. Otobüse 17 yıl önceki gibi kağıt biletle bindirdiğiniz, suyu kiralık tankerlerle dağıttığınız hemşerilerimizin karşısında şimdi hangi mantıkla çıkıp bu zamları savunacaksınız? Kayda değer hiçbir projesi olmayan, tüm gelirini tadilat, tamirat, boya, badana ve tüketim giderlerine harcayan, israfta sınır tanımayan Büyükşehir Belediyesi bu gidişattan acilen kurtulmalı. Bu yıl bütçede İzmir'in bitmek bilmeyen sorunları arasında yer alan kentsel dönüşüm için sadece Karabağlar'daki projeye 29 milyon 440 bin lira, trafik sorununu ortadan kaldıracak yeni yol projelerine 250 bin lira, öve öve bitirilemeyen kırsal kalkınma projelerine ise toplam 9 milyon 38 bin lira harcanması öngörülüyor. Fakir, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlarımıza 25 milyon 65 bin maddi yardım sunacak olan Büyükşehir Belediyesi'nin kasasından konser, festival, şenlik gibi kültür ve sanat faaliyetlerinin yürütülmesi içinse 383 milyon 965 bin lira harcanacak. Şarkıya türküye bol kepçeden bütçe ayrılırken, bütçede kalan para ise şirket zararlarına gitmektedir. Peki bu işlere bu paraları ayırırken, ortada somut bir proje yokken, hizmetlere yapılan bu zamlar neyin nesidir? Reklamlarla ve havada kalan vaatlerle kandırmaya çalıştığınız İzmirliler 2019'da bu zamların hesabını sizden soracaktır."

“Zamcı Başkan Kocaoğlu” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN