• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Urla ucuz atlattı

Urla ucuz atlattı

12.01.2018, 23:04

İzmir'de Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Urla Yerleşkesi'nde fueloil tankındaki arıza nedeni ile denize sızan yakıtın temizlenmesine başlandı. Dekan Vekili Prof. Dr. Uğur Sunlu, "Fakültemize ait kalorifer dairesindeki arızadan dolayı 150 litre civarında yakıt, 20 dakikada yağmur suyu kanalından limana boşaldı. Anında müdahale ettik" dedi. Önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen olayın fark edilmesiyle hem üniversite, hem de özel bir firma temizleme çalışmalarına başladı.

ÖLÜ BALIK GÖRÜLMEDİ

Çalışmalarda, ilk olarak iskelenin giriş bölümü, yakıtın açık denize yayılmaması için solvent barlarla kapatıldı. Ayrıca yakıtı çekmesi için su yüzeyine özel maddeden yapılmış petler atıldı. Prof. Dr. Uğur Sunlu, "Liman dışına sızma yok. Ölü balık ya da organizma söz konusu değil. Kapalı bir alanda olması ve rüzgarın da kuvvetli olmamasından dolayı olabildiğince hafif hasarla atlatmış durumdayız. 1-2 gün içerisinde liman eski haline döner. Biz de öğrencilerimizle kıyı temizliği yapacağız. Olayla ilgili ayrıca idari soruşturma başlatıldı" dedi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün de konuyla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak da, durumu yakından takip ettiklerini belirterek, "İnceleme başlattık.
Çalışmalar sürüyor" dedi.

"ÇOK ÜZÜLDÜK"

Urla sakinleri de, "Gördüğümüz manzara bizi hayli üzdü. Kimse kasıtlı olarak böyle bir kirliliğe neden olmak istemez ancak şu anki görüntü epey kötü. Umarız kısa sürede deniz tekrar eski, güzel haline gelir" diye konuştu.

METİN BURMALI

Urla ucuz atlattı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN