• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bir şüphe iki ölü

Bir şüphe iki ölü

13.02.2018, 23:03

ve Halit’in olay yerinde öldüğü katliamdan ağır yaralı kurtulan olayın düğümünü çözecek. Adem uyanırsa ihanetin gerçek olup olmadığı ortaya çıkacak

HACER ÖNOĞLU ÜLGER-HABER ÖTESİ

Bazen öldürmek için tek bir şüphe yeterli geliyor. 9 Şubat günü Konya'da yaşanan katliam da bir tek şüpheyle başladı. Halit Kılıçer (30) 15 gün önce karısı Asiye (31) uyurken telefonunu kurcalamaya başladı. Telefondaki bazı mesajlaşmalar dikkatini çekti. Numara tanıdık geliyordu ama karşılığında yazan ismi tanımıyordu. Halit hemen kendi telefonunu çıkarıp numarayı rehberindekilerle karşılaştırmaya başladı. Evet, bu oydu. Amcasının oğlu Adem Kılıçer'in numarası (31)... Halit ne düşünmesi ne yapması gerektiğini bilmiyordu. Ertesi gün bacanağı Bayram Oğul'la (44) buluştu. Ona Asiye ve Adem'den şüphelendiğini, karısının onu aldattığını düşündüğünü söyledi. Bayram 'emin misin' diye sorduğunda Halit'in aklına karısının telefon aramalarının dökümünü çıkarmak geldi. Belge eline ulaştığında daha önce de birkaç kez aynı numarayla görüşme yapıldığını anladı.

ÖDEMELİ ARAMA

Ama Halit hala emin değildi. Çünkü ortada ne karısını ne de kuzenini suçlayabileceği net bilgiler vardı. Bu yüzden Asiye ile konuşmaya karar verdi.
4 Şubat akşamı Asiye'ye Adem'le ilgili her şeyi bildiğini söyledi. Asiye kocasına onu aldatmadığını, sadece birkaç kez telefonda görüştüklerini söyledi. Hatta Asiye'nin anlattığına göre, olay şöyle başlamıştı: Adem bir gün Asiye'ye ödemeli çağrı atmış, numarayı bilmeyen Asiye de bir akrabası olduğunu düşünerek geri aramıştı. Ve karşısındakinin Adem olduğunu anladığında şaşırmıştı.

BENİ ARA YOKSA...

Adem, "İlk sen ben beni aradın. Bu yüzden bundan sonra da beni arayacaksın yoksa kocana söylerim" diye tehdit etmişti Asiye'yi. Asiye'nin Adem'i ilk kez aramasının nedeni buydu ancak Adem'in bu tehdidi yüzünden onu aramaya devam etmiş ve bir süre sonra aramalar sıklaşmıştı. Ancak Halit bu hikayeye de inanmadı. O gün evde büyük bir tartışma yaşandı ve çift ertesi gün boşanmak için bir avukatla görüştü. Asiye 3 çocuğuyla ortada kalacaktı. "Hayır" boşanamazdı. "Olaylar bu noktaya nasıl gelmişti? madem günahkar benim o zaman ölmeliyim" diye düşündü.
Tarih 6 Şubat 2018... Eline kağıdı, kalemi alan Asiye şu veda mektubunu yazdı: "Ben namussuzun birisiyim. Çok kötü bir şey yaptım. Halitimi, çiçeğimi, bir tanemi aldattım. Nefsime yenik düştüm. Her şeyi mahvettim. Halit'im, sana sevgimi temiz tutamadım. Kimsenin suçu yok, tek suçlu benim. Kendi pisliğimi kendim temizleyeceğim. Ne olur çocuklarıma, guzularıma iyi bakın. Halitim, yemin ederim onu sevmedim. Tek seni sevdim. Tek sana kıyamazdık, tek seni kıskanırdım. Affet beni canım aşkım." Sonra ne mi yaptı? Evde bulduğu tüm ilaçları içip intihara kalkıştı ancak onu son anda kurtaran kocası "her şeyin itirafı" gibi gördüğü mektubu katlayıp cebine koydu.

YÜZLEŞTİRME...

Tarih 8 Şubat 2018... Halit Kılıçer, Asiye ve Bayram'ı da yanına alıp kendisi gibi kamyon şoförlüğü yapan Adem'in yanına gitmek üzere kent meydanındaki kamyon garajına doğru yola çıktı. Amacı Asiye ve Adem'i yüzleştirmekti. Onları yüzleştirmeliydi çünkü Asiye'nin yazdığı mektuba rağmen hala hiçbir şeyden emin değildi.

ADEM'E İKİ EL

Halit onları o gece ağabeyinin evine götüreceğini söylese de öyle olmadı. Sabaha kadar otomobilin içinde beklediler.
9 Şubat sabahı saat 10.30 sıralarında garaja girdiler ve Adem'i buldular. Adem yüzündeki şaşkınlık ifadesiyle ne olduğunu sordu. Halit'in 'yüzleşeceğiz' cevabına 'ne yüzleşmesi' diyerek sert çıktı. Aldatma olayını inkar eden Adem ve Halit arasında kavga çıktı. O ana kadar kimsenin varlığından bile haberdar olmadığı silahını çekti Halit. Asiye ve Bayram'ın 'yapma' çığlıklarına aldırış bile etmeden Adem'in kafasına iki el ateş etti.
Adem yere yığıldı. Halit gayet soğukkanlı bir şekilde, "Arabaya binin, karakola gidiyoruz" dedi. Bayram çoktan gaza basmış sürüyordu.
Silahtan haberi yoktu. Adem'in böyle bir şey yapacağını bilse ona yardım etmezdi bile. Otomobilde Asiye sürekli Halit'e yalvarıyordu, "Silahı enişteme ver Halit" deyip duruyordu. Bayram da Halit'ten silahı istedi. Ancak kısa bir süre önce teslim olacağını söyleyen Halit, "Kimse benim namusumla oynayamaz" diyerek bir anda Asiye'nin kafasına doğrulttuğu silahı ateşledi.

ÖLÜMLE PENÇELEŞİYOR

Asiye koltuğun üzerine yığıldı. Bir saniye sonra da kendi kafasına sıktı Halit, o da Asiye'nin üzerine düştü. Bayram çılgına döndü. Panikle otomobili Saman Pazarı'na sürdü ve orada polisi arayıp durumu bildirdi. Polis Saman Pazarı'na geldiğinde Halit'in cebinden bir mektup çıktı. Asiye'nin intihar denemesinden önce yazdığı o mektup. Halit kendisinin bile inanmadığı bir şüphe yüzünden 2 can aldı. Adem o olaydan ağır yaralı olarak kurtuldu.
Asiye belki de gerçekten Halit'i aldatmamıştı. Kocasını aldattığı düşünülmesin diye Adem'in tehditlerine boyun eğmişti. Peki ya o mektup, mektubu gerçekten Asiye mi yazmıştı? Kesinlikle ispatlanamamış bir ihanet yüzünden iki kişi öldü, 1 kişi ise ölümle pençeleşiyor. Sonu ölümle biten ihanetin gerçek olup olmadığı Adem'in uyanmasıyla ortaya çıkacak. Adem hayati tehlikeyi atlatır ve konuşursa düğüm çözülecek.

Bir şüphe iki ölü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN