Avukatın cesedi ve otomobili aranıyor

Giriş Tarihi:06.02.2011, 19:40 Güncelleme Tarihi:06.02.2011, 19:40

Torbalılı avukat Mümtaz Baytekin'le ilgili soruşturmada çelişkili ifadeler kafa karıştırdı

TOLGA TEKİN (HABER MERKEZİ)

İzmir'in Torbalı ilçesindeki evinden ayrıldıktan sonra 3 aydır haber alınamayan avukat Mümtaz Baytekin'in kaybolmasıyla ilgili gözaltına alınarak sevk edildikleri adliyede tutuklanan avukatın eski sekreteri, sekreterin eşi ve kaynının sevgilisinin olay gecesiyle ilgili çok çelişkili ifadeler verdikleri öğrenildi. Polis ayrıca, kayıp avukatın ve 35 TMV 76 plakalı otomobilinin bulunması için Uşak ile İzmir Kemalpaşa ve Torbalı ilçeleri arasında arama yaptı. Helikopterin de katılımıyla havadan da 3 gün süren aramalara rağmen, ne otomobilin, ne de kayıp avukatın izine rastlanabildi. Aramaların halen devam ettiği bildirildi.
Avukatın kaybolmasıyla ilgili savcılığa sevk edilen 5 kişiden 3'ü tutuklandı. Avukatın eski sekreteri C.Y. ile kocası E.Y. ve D.A. tutuklanırken, E.Y'nin annesi A.Y. ve babası M.Y. ise savcılık sorgularından sonra serbest bırakıldı.
Soruşturmayı sürdüren Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Baytekin'in yakınlarına Uşak'a gittiğini söyleyerek Torbalı'dan ayrıldığını ve cep telefonunun son kez Uşak'taki baz istasyonundan sinyal verdiğini tespit etti. Baytekin'in daha önce yanında sekreter olarak çalışan C.Y. ile bir dönem gönül ilişkisi yaşadığını, C.Y'nin daha sonra avukatın yanından ayrılarak evlendiğini ve Uşak'a yerleştiğini de tespit eden ekipler, olayla bağlantısı olabileceği şüphesiyle araştırmalarını bu yöne kaydırdı. Polis, teknik incelemede eski sekreterine cep telefonundan sürekli mesaj gönderdiğini belirlediği Baytekin'in, 2 kez de bir otelde buluştuklarını ortaya çıkardı.

ORMAN YOLU

Baytekin'in eski sekreteri C.Y'yi rahatsız ettiği ve kaybolmasıyla bağlantısı bulunabileceği kanaatine kapılan polis, C.Y'nin yanı sıra eşi E.Y. ve kayınbiraderi E.Y. ile ilgili bilgiler toplamaya başladı. Çalışmalarda sekreterin eşi E.Y. ve Torbalı'da yaşayan kardeşi E.Y'nin avukatın kaybolduğu gün Uşak'ta buluştuklarını, orman yolunu kullanarak Kemalpaşa'ya gittiklerini belirleyen ekipler, kaybolma olayının ardından sekreterin kayınbiraderi olan E.Y'nin Azerbaycan'a gittiğini de tespit etti.

FARKLI YANITLAR

Avukat tarafından rahatsız edildiğini doğrulayan eski sekreter C.Y, onunla hiç buluşmadıklarını, o gün eşinin gece yarısı eve döndüğünü belirtirken, eşi E.Y. ise avukatı görmediğini, olay gecesi evden dışarı çıkmadığını, kardeşi E.Y'nin Torbalı'da olduğunu ve görüşmediklerini, olay günü otomobilini de bir arkadaşına ödünç verdiğini söyledi. E.Y'nin anne ve babası da, oğullarının sözlerini doğrular yönde ifade verdi.

İki kardeşin biraraya geldiği kanıtlandı

Polis, kardeş E.Y'nin avukatın kaybolduğu gün Torbalı'dan Uşak'a gittiğini ve iki kardeşin bir araya geldiğini kanıtlarken, E.Y'nin otomobili verdiğini belirttiği arkadaşı ise bunun doğru olmadığı yönünde ifade verdi. Yurtdışındaki kardeş E.Y'nin sevgilisi D.A'nın söyledikleri, olayla ilgili polisin şüphesini daha da arttırdı. D.A, önce "avukatın kaybolmasıyla ilgili iki kardeşin bağlantısı olabileceğini" öne sürerken, daha sonra bu sözleri kullandığı ilaçların etkisiyle söylediğini ve bir bilgisinin olmadığını belirtti.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.