Yasak aşka çapraz dava

Giriş Tarihi:24.09.2011, 19:37 Güncelleme Tarihi:25.09.2011, 12:46

Aldatılalan koca karısının sevgilisine dava açtı ve durumu diğer adamın karısına bildirdi

Evliyken aldatıldığını, diğer eşten öğrenen kadın da, kocasının sevgilisinden tazminat istediALİ EYCE (HABER MERKEZİ)

İzmir'de, boşandıktan sonra aldatıldığını öğrenen kocanın intikamı acı oldu. Eşinin sevgilisine 30 bin liralık tazminat davası açan adam, bununla da yetinmeyerek, durumu, diğer adamın boşandığı karısına bildirdi. Evliyken aldatıldığını, diğer aldatılan eşten öğrenen kadın da, kocasının sevgilisine 20 bin liralık tazminat davası açtı.
Bir devlet hastanesinde memur olarak çalışan 34 yaşındaki Ersoy S. ile bir sigorta şirketinde çalışan 28 yaşındaki Figen O. 2003 yılında evlendi. Bir de çocukları olan çiftin mutlu evliliği, 2 yıl önce çatırdamaya başladı. Sürekli problem çıkarmaya başlayan genç kadından şüphelenen kocası, telefon kayıtlarını araştırınca, eşinin Mutlu M. adına kayıtlı bir telefonla sık sık görüştüğünü belirledi.

ÖZÜR BİLE DİLEDİ

Mutlu M. adında bir kadının üzerine kayıtlı olduğunu öğrenince, kadın arkadaşıyla görüştüğünü düşündüğü karısından özür diledi. Ancak, hemen her gün devam eden tartışmalar sonunda, çift Figen O'nun isteğiyle 2 ay içinde boşandı. Aynı dönemde Figen O'nun iş arkadaşı Selim Emre M. de, eşi Mutlu M. ile sık sık tartışmaya başladı. Diğerleri gibi 2003 yılında evlenen 31 yaşındaki Selim Emre M. ve 27 yaşındaki Mutlu M. de kısa süre sonra şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. Mutlu M. de, memleketi Manisa'ya döndü.
Ersoy S. ise, boşandıktan hemen sonra dağılan yuvasını ikinci kez kurmak için Figen O. ile yeniden bir araya gelmek istedi. Geri dönmeyi kabul etmeyen eski Figen O. ise, "Benim hayatımda artık başka birisi var. Gerekirse sana bunu da ispatlarım. Düş yakamdan" yanıtını verdi. Büyük bir şok yaşayan Ersoy S. bir gün eve döndüğünde kapının altına bırakılmış bir zarf buldu. Hemen zarfı açan koca, eski eşinin yeni sevgilisiyle tatil yaparken çekilmiş fotoğraflarını görünce ikinci bir şok yaşadı.

BİRLİKTE TATİL

Fotoğraflara dikkatli bakınca, eski eşinin sevgilisi tanıdık gelen Ersoy S. biraz düşününce, adamın eşiyle aynı işyerinde çalışan Selim Emre M. olduğunu hatırladı. Eski eşinin kendisiyle evliyken mesai arkadaşıyla aşk yaşadığını ve birlikte tatile bile gidip fotoğraf çektirdiğini, eski eşinin sürekli görüştüğü Mutlu M. adına kayıtlı telefonunda Selim Emre M. tarafından kullanıldığını anlayan Ersoy S, hemen avukatı aracılığıyla İzmir Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. Dilekçesinde yadıklarını anlatan Ersoy S, Selim Emre M'nin, evliyken eşiyle birlikte olarak "Kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu" öne süren Ersoy S, 30 bin TL manevi tazminat talebinde bulundu. Eski eşi ve sevgilisinin tatilde birlikte çektirdikleri fotoğrafları da delil olarak sundu.

İKİMİZ DE ALDATILMIŞIZ
Bununla da yetinmeyen Ersoy S, Selim Emre M'nin Manisa'ya dönen eski eşi Mutlu M'ye ulaşarak, "Senin eşin ve benim eşim, evliyken ikimizi de aldatmış" diyerek durumu anlatıp fotoğrafları gönderdi. Bunun üzerine Manisa Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Mutlu M de, kocası kendisiyle evliyken duygusal ve fiziksel ilişki kuran Figen O. aleyhine 20 bin liralık tazminat davası açtı. Dilekçesinde, durumu Ersoy S.'nin kendisini aramasıyla öğrendiği anlatan Mutlu M, Figen O'nun, mesai arkadaşı olan kocasıyla birlikte olarak, mutlu yuvalarının dağılmasına neden olduğunu ve kişilik haklarına saldırıda bulunulduğunu iddia etti. Selim Emre M. ile Figen O'nun ise eşlerinden boşandıktan sonra evlendikleri öğrenildi.

Meclis üyesinin eski eşine 5 bin TL tazminat
Açılan bu çapraz davalar, İzmir'de geçtiğimiz günlerde sonuçlanan bir davayı hatırlattı. Konak Belediyesi'nin Meclis üyesi Hasan Rıza Evcim'in boşandığı eşi İpek Evcim de, eski eşinin sevgilisi olduğunu öne sürdüğü ve 'Sarı Şekerim' diye hitap ettiği iddiasında bulunduğu Emel Akyer'i 5 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum ettirmişti. Hasan Rıza Evcim, 27 yıllık eşi İpek Evcim ile bir yıl önce anlaşarak boşanmıştı. Protokol gereği İpek Evcim eşinden bir şey istememişti.

SARI ŞEKERİM"

Ancak bir yıl sonra İpek Evcim eski eşinin sekreteri ile aşk yaşadığını öğrenip harakete geçmişti. İpek Evcim, sekreter Emel Akyer'in evli olduğunu bile bile eşiyle ilişki kurmasının kendisinin kişilik haklarına saldırı olduğunu öne sürmüş ve 30 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı. Hakim, Akyer'i, davacı Evcim'in evli olduğu dönemde eşiyle arasındaki ilişkiden dolayı, davacının kişilik haklarına saldırıda bulunduğuna kanaat getirerek, 5 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum etmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.