"Ölüm timi" kuran çeteye ömürlük ceza

Giriş Tarihi:27.02.2013, 19:10 Güncelleme Tarihi:27.02.2013, 19:10
Bornova'da mirasına konmak için 80 yaşındaki Hacı Yusuf Çimen'i kaçıran ve öldürmek isteyen 7 kişi hakkında ağır hapis istendi
İzmir'de 80 yaşındaki Hacı Yusuf Çimen'in kaçırılması girişimi sırasında ortaya çıkan, yaşlı adamın ikinci eşi Ş.Ç'nin de aralarında bulunduğu ve miras için Çimen'i öldürmek amacıyla bir araya gelen 7 kişilik ölüm timi hakkında, 15 yıldan ömür boyu hapis cezasına kadar cezalar istendi.

Eşi, damadı ve oğlu
Bornova'da geçtiğimiz Ocak ayında gurbetçi Hacı Yusuf Çimen kaçırılmak istenmişti. Yaşlı adamın kaçırılma girişimine polis el koyarken kaçırma girişiminde bulunan G.B'nin anlattıkları, yaşlı adamın bir ölüm timi tarafından hedef seçildiği ve üstelik bu ölüm timi içinde evlendiği ikinci eşi Ş.Ç'nin de bulunduğunu ortaya çıkmıştı. Hacı Yusuf Çimen'in öldürülmesi için her yolu deneyen çetenin içindeki yaşlı adamın eşi Ş.Ç'nin yanı sıra, damadı ve oğlunun da yer aldığı da belirlendi.

İlaç ve kiralık katil

Talihsiz adamı öldürmek için 54 yaşındaki ikinci eşinin yemeğine viagra koyduğu, ölmeyince elektrik verdiği ve sonunda kiralık katil tuttuğu anlaşılmıştı. Polis, S.Ç. ile damadı ve oğlunun da aralarında bulunduğu 'ölüm timine' dönüşen 7 şüpheliyi gözaltına almış, G.B, T.G, M.Ç, F.G. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Çimen'in ikinci eşi Ş.Ç, Y.Ö ve C.G ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
Cumhuriyet savcısı, olayla ilgili soruşturmayı tamamlayarak, yaşlı adamı öldürmeye çalışanlar hakkında İzmir Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açtı. Savcı, ikisi bayan 4 tutuklu sanık ile toplam 7 sanık hakkında hazırladığı iddianamede, yaşlı adamı öldürmesi için tutulan ve suçunu itiraf eden G.B'ye bu iş karşılığından 50 bin TL para teklif edildiğini, yaşlı adamın cami çıkışı öldürülmek için kaçırıldığını, ancak sonra öldürülmeden dövülerek ve soyularak yola atıldığıınıı, kiralık katil ile yaşlı adamın eşi Ş.Ç'nin arasındaki telefon görüşmelerinden aralarındaki ilişkinin net olarak ortaya çıktığını belirtti.

20 yıla kadar hapis

Savcı, tutuklu sanıklar G.B. ile tutuksuz sanık yaşlı adamın eşi Ş.Ç, oğlu Y.Ö, damadı C.G hakkında ömürboyu hapis cezası, tutuklu T.G, M.Ç, F.G. hakkında ise nitelikli yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istedi. ALİ EYCE

"Arkamdan ne işler çevirmiş"
Kendisi öldüğünde mağdur olmaması için Ş.Ç'ye resmi nikah yaptığını söyleyen ve yaşadığı olay karşısında şoka giren Hacı Yusuf Çimen, "Ben onu düşündüm o benim arkamdan ne işler çevirmiş, önce boşanıp ardından da yaptıklarının hesabını mahkemede soracağım. Kendi yaptığı yemeği yemeden sürekli bana yedirmek isterdi, onunla kaldığım zamanlar sürekli bitkin olurdum hastalanırdım" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.