Gök'ü, eski eşi ve kızı uğurladı

Giriş Tarihi:13.04.2013, 19:00 Güncelleme Tarihi:13.04.2013, 19:30
İzmir'den Samsun'a tayin olan ve önceki gün adliye lojmanlarındaki evinde ölü bulunan 'Süper Savcı' Murat Gök, son yolculuğuna uğurlandı. Samsun Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fahri Gülay, "Karaciğer ve böbrek hastalıkları ciddi boyutlara ulaşmıştı. Ölümü de bu rahatsızlıklara bağlı. Moral bozukluğu ve psikolojik sorunlarını atlatmıştı. Samsun'u seviyordu, İzmir'de yaşadığı kötü günlerini ona unutturmuştuk" dedi. Samsun'da tek başına kaldığı Adliye Lojmanları'nda ölü bulunan Cumhuriyet Savcısı 41 yaşındaki Murat Gök, dün Büyük Cami'de yapılan cenaze töreninin ardından Kıranköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine katılan 11 yaşındaki kızı Edanur, babasının arkasından gözyaşlarına boğuldu. Gök'ün vasiyeti üzerine cenazesi Samsun'da toprağa verildi. Büyük Cami'deki törene az sayıda kişi katıldı.
2 yıl boyunca özel yetkiyle görev yaptığı İzmir Adliyesi'nde, belediyeler de dahil, kamu kurumlarındaki suç örgütlerine yönelik operasyonlarla adını duyuran ve 'Süper Savcı' lakabıyla anılan Murat Gök, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca özel yetkileri alınarak normal savcılık göreviyle 2009 yılında Samsun'a atandı. Samsun Adliyesi'nde zaman aşımı incelemesine bakarak görev yapan ve özel koruma ile gezen Murat Gök, bir süredir karaciğer ve böbrek yetmezliği, bel fıtığı tedavisi görüyordu. Gök'ün psikolojik tedavi gördüğü de belirtiliyordu.

Kızı Edanur gözyaşlarına boğuldu
Samsun'da Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne karaciğer nakli için başvuru yapan Gök'ün karaciğer ve böbreklerinin iflas ettiği belirtildi. İlkadım ilçesi Adalet mahallesindeki Adliye Lojmanları'nda, görevli polis memuru tarafından koltukta hareketsiz halde bulunan Murat Gök'ün, 22 Nisan'a kadar raporlu olduğu belirtildi. Hafta sonu olması nedeniyle Adliye önünde tören yapılmayan Gök'ün cenazesine İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat kardeşi Levent Gök, Manisa'da polis memuru olarak görev yapan, ayrdıldığı eşi Saadet Hüküm, 11 yaşındaki kızı Edanur Gök ile Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Başsavcı Ali Yeldan, Adalet Komisyonu Başkanı Hüsemittin Otçu, Baro Başkanı Necat Anıl, hakimler, savcılar ve mesai arkadaşları katıldı.
Cenaze töreninde babasının tabutu başında dua ederken gözyaşlarına boğulan kızı Edanur Gök'ü, annesi Saadet Hüküm güçlükle teskin etti. Savcı Gök, vasiyeti üzerine Samsun'da toprağa verildi.


kalan karakter 1000

Akıllı Adam Akıllı Adam

Büyük işler başardı. Allah rahmet eylesin. İzmir seni unutmayacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır6
cevapla 14.04.2013 16:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.