İcra Müdür Yardımcısı Taş 40 gündür kayıp

Giriş Tarihi:03.11.2013, 17:43 Güncelleme Tarihi:03.11.2013, 17:43
Karşıyaka 3. İcra Müdür Yardımcısı Eyüp Taş'tan 21 Eylül'den beri haber alınamıyor
Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğü'nde müdür yardımcısı olarak görev yapan 52 yaşındaki Eyüp Taş, 40 gündür bulunamıyor. Polis, adeta yer yarılıp içine giren Taş'ı her yerde ararken, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma açıldı. Adalet Bakanlığı da 10 gün mazeretsiz olarak işine gelmediği için Taş hakkında idari işlem başlattı. Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, kayıp olan Taş'ın çalıştığı dairede işiyle ilgili herhangi bir sorun tespit etmediklerini ve yaşıyor olmasını umut ettiklerini belirtti.

Telefonla ulaşılamıyor

Yiğit, yapılan araştırmada Taş'ın işe gelmeyip kaybolduğu ilk gün cep telefonundan sinyal alındığını ancak ondan sonrasında ise telefonunun kapalı olduğunun tespit edildiğini dile getirdi. Bu arada Karşıyaka Adliyesi koridorlarında ise, Eyüp Taş'ın birden fazla kadınla ilişkisinin olduğu ve bu ortadan kaybolma olayının da bununla bağlantılı olabileceği iddiları konuşuluyor.

Çorum'dan tayin oldu
Çorum Adliyesi'nde görevli olan Eyüp Taş, geçtiğimiz yıl buradaki görev süresi 10 yılı geçtiği için çocuklarının da çalıştığı İzmir'e tayinini istedi. Taş, Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğü'ne müdür yardımcısı olarak göreve başladı. Eşinden uzun süre önce ayrı yaşayan ve aralarında boşanma davası olan Taş, İzmir'e geldikten sonra Karşıyaka'da yanlız yaşamaya başladı. İzmir'de yaşayan çocuklarının ara sıra ziyaret ettiği Eyüp Taş, 21 Eylül Cumartesi günü izinliyken Pınarbaşı'ndaki akrabalarının yanına gittiğini söyleyerek evden ayrıldı. Ondan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı ve en son Pınarbaşı'nda oturan kardeşi Recep Taş'ın, çalıştığı icra dairesini arayarak ağabeyini sormasıyla Eyüp Taş'ın işe gelmediği gibi evinde de olmadığı ortaya çıktı.

Karakola başvurdu
Bunu üzerine kardeşi Recep Taş, ağabeyi Eyüp Taş'ın kayıp olduğunu belirterek Pınarbaşı Karakolu'na başvurdu. Olayla ilgili olarak Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı da Karşıyaka 3. İcra Müdürlüğü'nde kurum içi soruşturma yaparken, polis ekipleri de icra dairesindeki mesai arkadaşlarıyla görüşmeler yaptı. Ayrıca Taş'ın gitmiş olabileceği düşünülen yerlerde aramalar yapıldı.
İcra Müdürlüğü'nde mesai arkadaşları tarafından sevilen birisi olan Eyüp Taş'ın haciz işlemlerine çıkmadığı için daire dışından da kimseyle husumet doğuracak bir sorun yaşamadığı belirtildi. Ancak adliye koridorlarında Taş'ın ortadan kaybolmasıyla ilgili "yasak aşk kurbanı" iddiaları konuşulmaya başlandı. Adliye koridorlarında Taş'ın birden fazla kadınla ilişkisi olduğu ve ortadan kaybolma olayının da bununla bağlantılı olabileceği iddiaları dillendiriliyor. ALİ EYCE

"Telefon sinyali kesildi"
Konuyla ilgili Yeni Asır'a konuşan Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Yiğit, yaptıkları araştırmada Eyüp Taş'ın çalıştığı dairede, mesai arkadaşlarıyla veya dışardan herhangi birisiyle sorunu olmadığını tespit ettiklerini belirtti. Yiğit, "Kaybolduğu ilk gün cep telefonundan sinyal alınmış ama ondan sonra bir daha sinyal alınmamış. Çalışma hayatında gayet uyumlu olan arkadaşımızın yaşadığını umut ediyor ve bulunabilmesi için çaba sarfediyoruz" dedi.
Eyüp Taş'ın yasak aşk kurbanı olmuş olabileceği de bu iddialar arasında yer buluyor. Emniyet Müdürlüğü'nün de araştırmayı bu ihtimalleri de dikkate alarak yürüttüğü belirtildi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.