Canbalı Deresi’nde Tehlike Çanları

Giriş Tarihi:28.09.2017, 16:19 Güncelleme Tarihi:28.09.2017, 16:19

Balıkesir'den Bursa'ya kadar uzanan Canbalı deresinde balık ölümleri artarak devam ediyor.

Bursa'nın Karacabey ilçesinden geçen Canbalı Deresi'nde son günlerde yaşanan toplum balık ölümleri vatandaşı isyan ettirdi. Kıyıya vuran binlerce balığın bir katliam olduğunu ifade eden balıkçılar, ölümlerin fabrikalardan gelen atıklar sebebiyle olduğunu iddia etti. Bir yıl içerisinde üçüncü kez yaşanan balık ölümleriyle ilgili çevre ve tarım müdürlükleri ile belediyelerin sudan numune aldığı öğrenildi.

Vatandaşlar, Susurluk Şeker Fabrikası'ndan kaynaklandığı iddia edilen balık ölümleriyle ilgili, "Susurluk çayından başlayan balık ölümleri Mustafakemalpa, Karacabey, ardından Marmara denizine kadar uzanıyor. Balıkların haricinde su yılanı, kaplumbağa ve kurbağa ölümleri var. Can çekişen balıkları bazı vatandaşların evlerine götürdüğünü öğrendik. Çürümeye başlayan balıklar, farklı hastalıklara da davetiye çıkarıyor. Ayrıca yırtıcı hayvanların da bu ölü balıklardan etkileneceğini düşünüyorum. Dere kenarında bulunan çiftçiler bu dereden sulama yapıyor. Bir an önce yetkililerin açıklama yapmasını bekliyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

Ömer Ömer

Arıtma tesisinin düzgün çalıştırılıp çalıştırılmadığını denetlemekten sorumlu kurumlar, mesai saatinin bitimini dört gözle beklerse böyle olur. Yat yuvarlan maaş al, bunun vebalini elbet ödersiniz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.09.2017 18:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.