Yine serviste unuttular

Giriş Tarihi:06.10.2017, 23:28 Güncelleme Tarihi:06.10.2017, 23:28

İzmir'de minik Alperen'in öğrenci servisinde unutularak yaşamını yitirmesinin ardından denetimler artarken, Tekirdağ'da da benzer bir faciadan son anda dönüldü. Tekirdağ Çorlu'da, okul servisinde unutulan anaokulu öğrencisinin, öğretmenlerinin dikkati sonucu kilitli kaldığı araçtan çıkarıldığı bildirildi. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Atakent İlkokulu ana sınıfı öğrencisi E.K'nin (6) derste olmadığını fark edip, durumu ailesine ve okul yönetimine bildiren öğretmenler Ufuk Kurt, Aydın Elibol ve Faize Savaşçıoğlu'na teşekkür ve başarı belgesi verdi.

FARK ETMEMİŞLER

Okulun toplantı salonunda gazetecilere açıklama yapan Kılıç, önceki gün küçük çocuğun okula getirildiği sırada öğrenci servis aracında unutulduğunu, ancak kısa sürede öğretmenlerinin dikkati sayesinde araçtan çıkarıldığını söyledi.

İDARİ İŞLEM

Kılıç, bu konuda hassasiyet göstererek hemen harekete geçip E.K'nin kilitli kaldığı araçtan kurtarılmasını sağlayan öğretmenlere teşekkür ederek, "Öğrencimiz okuluna getirildiği sırada diğer büyük öğrenciler araçtan inince içeride kalmış ve araç görevlileri tarafından da fark edilmemiştir. Öğretmenlerin aileye haber vermesi sonucu diğer velilerle birlikte çocuğumuz, kilitli kaldığı yerden kısa bir süre sonra çıkartılmış ve herhangi bir aksiliğe mahal verilmemiştir. Bunun için öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" açıklamasını yaptı. Bu arada servis şoförü ve görevli hostesle ilgili idari işlem başlatıldığı öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.