• SON DAKİKA
 • Bloomberg HT'de Türk ekonomisi hedef alınıyor! Seçim üzerinden ekonomiye operasyon

  Giriş Tarihi: 11.05.2019, 14:33

  Kriz çağrısı... Dolarda tansiyonun yükselmesi... Türk ekonominin darbe alması için daha önce olduğu gibi yine düğmeye bastılar! Hem içeriden hem de dışarıdan suni gündemlerle, kısır tartışmalarla ekonomiye manşetlerle, sipariş haberlerle saldırdılar... Uluslararası arenada Türkiye ekonomisini manşetle hedef aldılar. Algı operasyonları da peş peşe geldi. Türkiye diğer alanlarda olduğu gibi ekonomide de bağımsızlık mücadelesi verirken, dış güçler de boş durmadı... 31 Mart seçimi ve özellikle İstanbul için yapılan itiraz süreci ve sonrası, dünya medyasında geniş yer buldu. İngiltere merkezli Reuters haber ajansı, İstanbul'da seçimin yeniden yapılmasına ilişkin kaleme aldığı haberde açık açık bir algı operasyona imza attı. Ajans, haberinde "seçimin tekrarlanması yatırımcıların sabrını test ediyor" ifadelerini kullanarak Türkiye'nin ekonomisi hakkında manipülasyon çığırtkanlığı yaptı! Sadece Reuters değil, Amerikan gazetesi New York Times da elinden geleni yaptı algı için. Seçimlerin yenileme kararını haberleştiren gazete, sosyal kargaşa ve yeni bir ekonomik kriz ihtimalinin arttığını ifade etti. Merkezi ABD'de bulunan ekonomi kanalının Türkiye'deki kolu da yaptığı programlarda, yine aynı yola gitti. Bloomberg'in yayınına katılan bir piyasa uzmanı eleştiri oklarını AK Parti üzerine çevirdi. Türkiye'nin ekonomisini dolaylı olarak hedef aldı. İşte Türkiye ekonomisini içeriden ve dışarıdan hedef alan, algı operasyonu yapanların kirli yüzünü anlatan özel analiz haberimiz...

  Bloomberg HT'de Türk ekonomisi hedef alınıyor! Seçim üzerinden ekonomiye operasyon haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


  Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.