BİZE ULAŞIN

CHP'li başkanın çifte maaş vurgunu

Giriş Tarihi: 20.07.2019, 11:47

İzmir'in CHP'li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, meclis kararıyla kendisini belediye şirketine müdür olarak atadı. CHP'li başkan, 8 bin liralık maaşı dışında 7 bin 500 lira da müdür maaşı alıyor. Skandallar bununla da bitmedi. İlkay Girgin Erdoğan'ın, akrabalarına da 'müdürlük' dağıttığı ortaya çıktı. CHP'li başkan 23 yaşındaki yeğenini, halasının kızını ve eşinin akrabasını müdür yaptı.

Belediye bünyesinde hizmet veren 3 plajdaki tesislerin müdürlüğüne erkek kardeşinin oğlu olan üniversite öğrencisi Derya Girgin'i getirdiği öğrenildi. CHP'li başkanın 'süper kıyakla' henüz 23 yaşında olan Girgin'i 'müdürlük' görevine getirmesi 'Bu kadarına da pes' dedirtti. CHP'li başkan yine halasının kızı Yıldız Sedef'i de belediyenin Halkla İlişkiler Müdürü olarak göreve getirdi. Mevcut muhasebe müdürünün de görevine son veren Erdoğan'ın bu göreve de eşinin akrabası Handan Kalalı'yı yerleştirdiği ortaya çıktı.

CHP'li başkanın çifte maaş vurgunu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.