BİZE ULAŞIN

Ege'de yeşil örtü nasıl yok edildi?

Giriş Tarihi: 27.08.2019, 15:17

Ege Bölgesi betonlaşma tehdidi ile karşı karşıya.Kaçak ve ruhsatsız yapıların giderek çoğaldığı bölge doğa katliamı söz konusu. Kazdağlarının etekleri 30 sene öncesinde zeytinlikler dolu iken bu bölgeler zamanla binalarla dolmaya başladı. Kışları nüfusu 150 bin civarı olan bölgede senenin 2-3 ayı gelip kalan insanlarla beraber nüfus 1,5 milyona kadar çıkıyor ve bu da beraberinde birçok sorunu getiriyor. Yerel yönetimlerin son 30 yıldaki rant tutkusu Ege'yi betonlaşma tehdidi ile başbaşa bıraktı. Edremit Ziraat Odası Başkanı Ali Yılmaz Diker bölgede yaşanan betonlaşmayı Ahaber ekibine anlattı.

Ege'de yeşil örtü nasıl yok edildi? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.