BİZE ULAŞIN

İzmir'de CHP litesindeki HDP'lilerin terör sicili kabarık

Giriş Tarihi: 16.03.2019, 11:07

Yeni Asır Haber Müdür Yardımcısı Fatih Şendil, A Haber canlı ayınında kriitk açıklamalar yaptı. Yeni Asır, Menemen'de CHP listesinden belediye meclis üyesi adayı gösterilen iki ismin kabarık terör sicili ile ilgili belgelere ulaştı. Bunlardan 4. sıradan aday gösterilen Gürkan Develi'nin 'Türk Milletini, Cumhuriyeti ve TBMM'yi alenen aşağılama, terör örgütü propagandası yapmak, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma eylemi" gibi suçlardan kaydı olduğu ortaya çıktı. Yine Menemen'de CHP listesinden aday yapılan Seval Aydemir Bozkurt'un da Kadifekale semtinde molotof kokteyli atma ve PKK yanlısı slogan atma gibi suçlardan kaydının olduğu görüldü. Menemen'de CHP listesinden 3 ismin daha HDP ve PKK bağlantısının olduğu ifade edildi. Ortaya çıkan bu tablo, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Teröre kim destek veriyorsa Allah belasını versin" sözünde de samimi olmadığını göstermiş oldu.

İzmir'de CHP litesindeki HDP'lilerin terör sicili kabarık haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.