• SON DAKİKA
 • İzmir'de 'kentsel dönüşüm' çıkmazı

  Giriş Tarihi: 30.11.2021, 14:05

  İzmir'de çok sayıda yapının kentsel dönüşüme girmesi gerekiyor ancak gerekli bütçe ayırılmadığı için bu dönüşüm gerçekleştirilemiyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu sene için gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde 12 buçuk milyarlık bütçeden sadece 77 milyonluk bir bütçeyi dönüşüm için ayırdı. Ancak bu bütçe ile dönüşümün gerçekleşmesi mümkün değil. Ayrıca Türkiye'nin en pahalı suyunu kullanan İzmir'de suya yüzde 34 oranında zam da yapıldı. A Haber'den Sefer Ayçe konuğu İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Fikret Mısırlı ile konuyu değerlendirdi.

  İzmir'de 'kentsel dönüşüm' çıkmazı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


  Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.