BİZE ULAŞIN

İzmir'deki yangın 20 yıllık emeğini 20 dakikada kül etti

Giriş Tarihi: 21.08.2019, 15:35

İzmir’de Pazar günü başlayan ve şiddetli rüzgarın etkisiyle Karabağlar’dan Seferihisar ile Menderes’e sıçrayan orman yangını bazı vatandaşların evlerini ve bahçelerini 20 dakikada küle çevirdi.

İzmir'in Karabağlar ilçesinde 18 Ağustos Pazar günü başlayan ve yaklaşık 500 hektar ormanlık alana zarar veren yangın, hala kontrol altına alınamazken yangında evlerini, kümes hayvanlarını ve meyve ağaçlarını köylüler, küle dönen emekleri karşısında gözyaşlarına hakim olamadı. Seferihisar'a bağlı kırsal Eski Orhanlı Mahallesi'nde evi, 200'e yakın tavuğu ve meyve ağaçları küle dönen 63 yaşındaki Hasan Poyraz, 20 yıllık emeğinin 20 dakikada küle döndüğünü söyledi.

Yangın, evinin bulunduğu bölgeye ulaştığında hiçbir şey almadan evlerini terk etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Poyraz, "Ceviz, zeytin, üzüm gibi çok sayıda meyve ağacını kendi ellerimle diktim. Jandarma, evleri tahliye etmemiz gerektiğini anons ettikten sonra her şeyi bırakıp çıktık. Yangını ancak karşıdan seyredebildim, hiçbir şey yapamadım. Gözümün önünde her şeyim yandı" dedi.

"20 YILLIK EMEĞİMİZ KÜL OLDU"
3 gündür süren yangının bir an önce sönmesini temenni eden Poyraz, "Mağduruz, umarım yetkililer bize destek olur. Ömür gitti, artık burada bu yeşilliği bir daha göremem. Allah kimseye böyle bir acı göstermesin. 20 yıllık emeğimiz kül oldu" diye konuştu.

İzmir'deki yangın 20 yıllık emeğini 20 dakikada kül etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.