BİZE ULAŞIN

Şehit Tetik'in 'anı odası' hayalini ailesi gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 08.03.2018, 12:07

Kadınlar gününde oğlunu toprağa veren şehit annesi oğlunun anılarını yaşatıyor

Kütahyalı şehit annesi Vasfiye Tetik, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak, evlat acısının çekilmediği mutlu günler diledi.

Evladı Uzman Çavuş İbrahim Tetik'in 2 yıl önce Diyarbakır Sur'da PKK teröristler tarafından şehit edildiğini belirten anne Vasfiye Tetik, "İnşallah 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Türkiyemiz için, dünyamız için, kadınlar için iyi olur ve hiçbir anne şehit acısı evlat acısı çekmez. İnşallah kadına şiddet son bulur. Bizler için 8 Mart acı bir gün, inşallah kimse bizim yaşadığımızı, evlat acısını yaşamaz" dedi.

ŞEHİT İBRAHİM TETİK, 7 MART'TA ŞEHİT OLDU, 8 MART GÜNÜ DEFNEDİLDİ

Oğlu İbrahim Tetik'in 2 yıl önce 7 Mart tarihinde şehit düştüğünü ve 8 Mart günü toprağa verdiklerini aktaran Anne Vasfiye Tetik, "Oğlum 7 Mart sabah 04.00'da PKK'lı teröristler tarafından yaralanıyor ve bir saat sonra da şehit oluyor. Sabah 09.00 gibi İbrahim'i aradık mesaj attık ancak açan olmadı, kapıya gelen askerler ile neler olduğunu anladık. Belki o günden sonra yaşamak istemedik, ama yaşamaya çalıştı. Bizim için en büyük tesellimiz şehit olması oldu" diye konuştu.

Şehit İbrahim Tetik, görev yaptığı sıralarda bir komutanın şehit olması sonra komutanın eşyalar ile bir köşe hazırlamak istemiş ancak nasip olmamış. Şehadeti eşyaları arasında komutanın eşyaları da geldi ve ailesi de onun için bir oda hazırladı, Şehit İbrahim Tetik'in anıları o odada yaşatmaya çalışıyorlar.

Koyu bir Kütahyaspor taraftarı da olan şehit Tetik'in anı odası, forma armalarıyla da süslendi.

Şehit Tetik'in 'anı odası' hayalini ailesi gerçekleştirdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.