• SON DAKİKA
 • Sosyal medya düzenlemesinde neler var?

  Giriş Tarihi: 02.07.2020, 10:48

  Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması gerektiğine yönelik açıklamalarının ardından, muhalefet liderleri ve trollerin başını çektiği bir grup sosyal medyanın kapatılacağı yönünde bir algı oluşturma mücadelesi içerisine girdi. Sosyal medyanın kapatılması söz konusu değil. Ancak birçok Avrupa devletinin uyguladığı denetimlerin Türkiye'de de uygulanması üzerine bir çalışma yapılıyor. AK Parti'nin çalışmasında, Twitter, Instagram ve Facebook'a temsilci bulundurma zorunluluğu getirilmesi ve 24 saatte kaldırılmayan zararlı içeriğe para cezası kesme gibi düzenlemeler olduğu belirtiliyor. Peki sosyal medya düzenlemesinin detayları neler? İşte merak edilenler...

  Sosyal medya düzenlemesinde neler var? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


  Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.