• SON DAKİKA
 • Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu

  Giriş Tarihi: 11.01.2019, 00:00

  Bayrak Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar resmi sosyal medya hesabı üzerinden 2009 yılının eylül ayında Sinop Devlet Hava Meydanı'nda Bayraktar Çaldıran PT2 Taktik İHA Uçuş Testi görüntüleri paylaştı. Bayraktar, "O dönemde ülkemizde İsrail'den kiralanan ihalar kullanılmaktadır. Denemeler için aylarca pist bulunamamıştır. Kısa süre sonra bazı askeri yetkilileri (muhtemelen birilerinin maşasını) bu gelişme rahatsız eder ve ilk işi pistteki pürüzleri bahane ederek uçuşları yasaklamak olur. Aylar sonra yeniden pist bulunur ve uçuş izinleri çıkar. Sonraki denemelerde havacılık tarihimizin milli bir hava aracıyla yapılan rekorları dahi kırılır (irtifa, havada kalış). 8 saatlik uçuş sonunda gece şartlarında başarıyla yapılan otomatik iniş birilerini iyice rahatsız eder." mesajıyla o görüntüleri yayınladı.

  Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


  Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.