BİZE ULAŞIN

CHP'li Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'dan Suriyeliler için skandal sözler

Giriş Tarihi: 25.04.2019, 13:04

İzmir Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, katıldığı bir televizyon programında Türkiye'de bulunan Suriyelilerle ilgili skandal açıklamalarda bulundu. Karakayalı, "Suriyelileri buradan kovacağız, Suriye'ye barış geldi, ne işleri var burada?" ifadelerini kullandı. Bu skandal açıklamalarında ardından A Haber muhabiri Sefer Ayçe, Kemalpaşa'ya gitti ve orada yaşayan vatandaşların görüşlerini aldı. Ayçe, Kemalpaşalıların belediye başkanı Karakayalı'ya tepkili oldukları anlattı.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, katıldığı bir televizyon programında Türkiye'de bulunan Suriyelilerle ilgili skandal açıklamalarda bulundu.

"CHP'Lİ KARAKAYALI: SURİYELİLERİ İSTEMİYORUZ"

Suriyelilere ait dükkanların Arapça tabelalarının kaldırılacağını açıklayan Kemalpaşa Belediye Başkanı, desteklerin de kesileceğini söyledi.​ Karakayalı, "Suriyelileri buradan kovacağız, Suriye'ye barış geldi, ne işleri var burada?" ifadelerini kullandı.

"TABELALARI İNDİRECEĞİZ"

Rıdvan Karakayalı, vergi ödemeyen Suriyelilerin çalıştırdıkları işletmeler hakkında yasal işlem başlatacaklarını da söyleyerek, "Benim partimin yanında Arapça tabelalı dükkanlar var, onları oradan kaldırtacağım, gidecek onlar buradan kusura bakmasınlar, kendi memleketlerine gidecekler" ifadelerini kullandı.

A HABER MUHABİRİ OLAY YERİNE GİTTİ

Karakayalı'nın bu skandal açıklamalarında ardından A Haber muhabiri Sefer Ayçe, Kemalpaşa'ya gitti ve orada yaşayan vatandaşların görüşlerini aldı. Ayçe, Kemalpaşalıların belediye başkanı Karakayalı'ya tepkili oldukları anlattı.

Daha öncede 31 Mart seçimlerinden sonra CHP'den Bolu Belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan'da ilk resmi yazısında, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne, 'İlimizde yaşamakta olan yabancı uyruklu kişilere ayni ve nakdi yardım yapılmaması' ifadeleriyle talimat vermişti.

CHP'li Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'dan Suriyeliler için skandal sözler haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.