• SON DAKİKA
 • Denizli İnceğiz Kanyonu'nda kuraklık!

  Giriş Tarihi: 15.09.2020, 13:56

  Denizli'nin doğa harikası İnceğiz Kanyonu'nun suyu çekildi. Kanyon, 6 kilometre uzunluğa ve 380 metre yüksekliğe sahip. Kıvrımlı yapısıyla Norveç fiyortlarını andıran kanyona gelen ziyaretçiler, son hali karşısında hayal kırıklığı yaşadı. Aydın, Muğla ve Denizli sınırında bulunan kanyonun kuruma nedeni araştırılmaya başlandı. Peki bu kuraklığın nedeni ne? A Haber Muhabiri Ata Gündüz Kurşun konu hakkında bilgi verdi. Kanyonun kuruma nedeni olarak mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklık baş etki olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda çevredeki bilinçsiz sulamada bu kurumanın etkileri arasında yer aldı. İşte diğer detaylar!

  Denizli İnceğiz Kanyonu'nda kuraklık! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


  Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.