BİZE ULAŞIN

İzmir'i yıkan depremler

Giriş Tarihi: 10.08.2019, 10:41

Ege Bölgesi son zamanlarda meydana gelen depremler ile sarsıldı. Özellikle geçtiğimiz günlerde Denizli'de meydana gelen 6 şiddetindeki deprem Ege Bölgesi'nin deprem riskini düşündürttü. Aktif fay hatları ile dolu olan Ege'de tarih boyunca depremler meydana geldi. İzmir'de tespit edilen ilk büyük deprem 178 yılında meydana geldi ve şehri harabe haline çevirdi. İzmir'deki büyük depremlerin başlıcalarından biri 1739 yılında Körfez'de meydana geldi. Bu deprem ile birlikte şehirde büyük bir gürültü duyuldu ve şehre kötü bir koku yayılmaya başlandı. İşte tarih boyunca İzmir'i de meydana gelen ve şehri inşa eden depremler...

İzmir'i yıkan depremler haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.