• SON DAKİKA
 • Sadık Albayrak yazdı! İşte Osmanlı'da hayvan haklarına verilen önem

  Giriş Tarihi: 08.01.2019, 00:00

  Türkiye, Meclis'ten çıkacak hayvan hakları yasasını bekliyor. Bu konuyla ilgili Osmanlı dönemine ilişkin çok önemli belgelerin yer aldığı kitap Gazeteci-Yazar Sadık Albayrak tarafından kaleme alındı. Kitapta, orijinal belgelerle Osmanlı döneminde çevreden, sosyal yaşama, daha da önemlisi hayvan haklarına kadar pek çok konu açıklığa kavuşuyor. Osmanlı'da hayvanların hakları devlet güvencesindeydi. Özel ferman çıkarılırdı. İşte, Eski İstanbul'da Sosyal Hayat ve Çevre kitabındaki çok özel belgelerle Osmanlı'da hayvanlara verilen haklar...

  Sadık Albayrak yazdı! İşte Osmanlı'da hayvan haklarına verilen önem haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


  Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.