• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kadınlar bu fuarda buluşuyor

07.03.2012, 19:51

11-12-13 Mayıs'ta, İzmir Fuarı'nda düzenlenecek "Kadın Ne İster?" etkinliklerinde, kadınların her konuda bilinçlenmesi amaçlanıyor


İzmirli kadınlar, Mayıs ayında yepyeni bir etkinlikte bir araya geliyor. Bu yıl 1'incisi düzenlenecek olan "Kadın Ne İster?" etkinlikleri, 11-12-13 Mayıs 2012 tarihlerinde İzmir Uluslararası Fuar alanı Atlas Pavyonu'nda (5. Hol) gerçekleştirilecek. Fikir Tasarım Enstitüsü (FTE)Reklam ve Danışmanlık hizmetleri tarafından organize edilen fuar, kadınlara yönelik ürün ve hizmetlerin yanı sıra panellere ve farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Ayrıca fuara stant alarak katılan ve sponsor olan firmalara da kadın dostu işletme plaketi verilecek.
Organizasyonun bir kadın hareketi olduğunu ve bilet gelirlerinden sağlanacak olan parayla diğer kadın hareketlerine de destek olmayı amaçladıklarını dile getiren FTE firma sahibi Özlem Özkulak, "Bu organizasyon ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve ses getirecek olan bu organizasyona imzamızı atmaktan gurur duyuyoruz" dedi.
GİRİŞ 1 TL

KADINLARA GELİR SAĞLANACAK

3 gün sürecek olan organizasyonun giriş ücretinin 1 TL olduğunu ve 200 bin bilet basıldığını dile getiren Özkulak, giriş ücretlerinden elde edilecek gelirin yine kadınlar için kullanılacağını belirtti. Elde edilecek geliri kadın haklarını ve kadın girişimlerini destekleyen derneklere hibe edeceklerini söyleyen Özkulak, "Tek şartımız onların da düzenleyecekleri organizasyonlarda 1 TL giriş ücreti toplamaları ve elde edilecek gelir ile yeni kadın hereketlerine destek olmaları" diye konuştu.

FİRMALAR İÇİN AVANTAJLI

Fuarda stantları ile yer alacak ya da sponsor olacak firmaların pek çok avantaja sahip olacağını dile getiren Özkulak şöyle devam etti: "Fuara katılacak olan firmalar, pazarı yerinde görerek etkili satış stratejileri geliştirebilir ve yeni iş ortakları kazanabilir. Ayrıca yeni ürün ve hizmetlerin lansmanını yapmak, marka bilinirliği yaratmak ve güçlendirmek, müşteri memnuniyetini geliştirmek amacıyla da fuara katılım sağlanabilir. Tüm bu ürün ve hizmetlerin medyada yer alması ise fuarın avantajlarından."
Kurulacak stantların ve düzenlenecek panellerin yanı sıra organizasyon farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Tiyatral etkinliklerin yanı sıra dans gösterileri ve Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı öğrencilerinin 4 viyola dinletisi de fuar ziyaretçileri için gerçekleştirilecek. Ayrıca "Çığlık" adıyla bir defile düzenleyeceklerini de sözlerine ekleyen Özkulak, defilenin mankenlerini facebook grubunun üyeleri arasından seçeceklerini belirtti.
Eka Kariyer Merkezi ve Aktif Yaşam Derneği'nin birlikte organize ettiği "Smyrna Kadınları" eğitim programını da tanıtacaklarını dile getiren Özlem Özkulak, "Bu eğitim programı ile kadınların farklı iş kollarında da meslek sahibi olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

DEVAM EDECEK

Fuar süresince anketler ve istek formları doldurtarak sonraki senelerde daha etkili fuarlara imza atmayı da hedeflediklerini vurgulayan Özkulak, yaklaşık 6-7 ay sonra "Erkek Ne İSter" fuarını da düzenlemeyi planladıklarını söyledi.

En güzel üç mektuba ödül
1. Ulusal Kadın Ne İster? etkinlikleri kapsamında yarışma düzenleyeceklerini dile getiren Özlem Özkulak, 'Kadınıma Mektup' ismiyle düzenlenen yarışmanın erkekler arasında gerçekleştirileceğini belirtti. Yarışma ile unutulmaya yüz tutmuş mektup geleneğini yaşatacaklarını dile getiren Özkulak, "Mektupla eşimize, sevgilimize verdiğimiz değeri, sevgiyi, hayallerimizi, acılarımızı, mutluluklarımızı anlatabilme imkanı yaratmayı amaçlıyoruz. Organizasyonumuzun Anneler Günü ile birleşmesi ayrı bir anlam ifade ediyor" dedi. Yarışmada E.Ü. İşletme Bölümü, Üretim Yönetimi ve Pazarlama Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazan Günay, DEÜ İktisadi Bilimler Fak. Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Pınar Süral Sözer, Yeni Asır Gazetesi Editörü Hürol Dağdelen, Sabah Gazetesi İzmir Temsilcisi Ünal Ersözlü, Karşıyaka Gazi Lisesi'nden edebiyat öğretmeni Ahmet Çiçek, ve Hasan Karaçalı İ.Ö.O felsefe öğretmeni Hayrettin Tan'ın jüri üyeliği yapacağını da sözlerine ekleyen Özkulak, en güzel 3 mektubun ödüllendirileceğini belirtti.

Panel konuları
* "Kadın girişimci destekleri"... Mustafa Çanakçı (KOSGEB)
* "Kadın kendini geliştirmek ister"... Psikiyatrist Prof. Dr. Arif Verimli
* "Kadının iş hayatındaki sosyal güvenliği"... Mustafa Keskin (SGK Müdürü)
* "Kadın, Haklarını Bilmek İster"... Av. Ayla Eğit, psikolog Berin Eskiizmir (Konak Belediyesi)
* "Yönetim Kadının Hakkıdır"... Evrim Aras (Aras Kargo, KALDER)
* "Kadın Engel Tanımaz"... Ali Karaibrahimoğlu (Dünya Engelliler Derneği)
* "Gazeteci gözüyle Türkiye'de kadın olmak"... Ece Temelkuran
* "Geleceğin yıldızları"
* "Kadın ve cinsel sağlık"
* "Kadın anne olmak ister"... Selin Keskiner Mamacı (Divine İzmir)
* "Kadın geleceği bilmek ister"... Ünlü astrologlardan yıldız haritası
* "Kadın hakları"... Engin Demir (Kadın Haklarını Koruma Derneği Başkanı)
* "Kadın ve işyerinde psikolojik şiddet"... Safiye Öztürk (Mobbing ile Mücadele Derneği İzmir Temsilcisi)
* "Kadın neden yazar?"... Nuray Kaya (Gazeteci-Yazar), Gülşah Elikbank (Yazar)
* "Geleceğin Yıldızları"... Kader Tetik (ESBAŞ ve Değişim Liderleri Derneği)
* "Ev işlerinde pratik çözümler" semineri... Kadir Uçar (Eka Kariyer Merkezi)
* İnci Aral imza günü


Kadınlar bu fuarda buluşuyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN