Kuyucak'ın kemancıları

Giriş Tarihi:25.07.2012, 19:02 Güncelleme Tarihi:25.07.2012, 19:02
Aydın'ın ilçesinde ilk kez açılan keman kursuna, 7'den 77'ye onlarca kişi büyük ilgi gösterdi

ALİ SOYDEMİR (NAZİLLİ)

Aydın'ın Kuyucak ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından 'keman kursu' açıldı. Haziran ayında başlayan ve ilçede ilk defa açılan kursa, 40 küçük ve 20 yetişkin olmak üzere toplam 60 kişi katıldı. Hayatlarında ilk kez kemanla tanışan kursiyerler, keman çalmanın çok güzel bir duygu olduğunu söyledi. Haftanın beş günü verilen ve vatandaşların ilgi gösterdiği keman kursunun gelecek dönemlerde de devam edeceği bildirildi.
Kuyucak Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Mustafa Neşeli Girgin, "Hem sosyal hayata katkı sağlamak hem de kursiyerleri eğitme noktasında büyük görev üstlenen merkez müdürlüğümüz, kursiyerlerin istek ve ilgilerine göre açılan kurslarda müzik ve gösteri sanatları alanına da önem veriyor. Bu doğrultuda yaz dönemi enstrüman kurslarına yenilerini ekleyerek, yetişkinlere ve öğrencilere yönelik keman kursları da açmış bulunmaktayız. Amacımız müzik sevgisi kazandırarak kursiyerlerimizin kemanı temel düzeyde, genel müzik teori ve tekniklerine uygun çalmalarını sağlamak" dedi.
Keman kurslarının pazartesi-salı-perşembe-cumartesi ve pazar günleri olmak üzere haftada beş gün, 15.00-19.00 saatleri arasında yapıldığını belirten Girgin, kursların 6 Eylül 2012 tarihine kadar aralıksız devam edeceğini söyledi. Kurs sonunda da kursiyerlerin hazırlayacağı programın Kuyucak'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yılı kutlama etkinliklerinde vatandaşların beğenisine sunulacağı belirtildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.