İşsizlik 'dil'ini çözdü!

Giriş Tarihi:24.09.2014, 19:44 Güncelleme Tarihi:24.09.2014, 19:44
Turizmci Ferhat Yıldız sektörde iş ararken, "Dil bilginiz yetersiz" denilince kendi geliştirdiği yöntemle tam 8 dil öğrendi. Yetinmedi, yöntemini kitaplaştırdı. Şimdi dünyaya bir yabancı dilin nasıl öğrenileceğini kitaplarıyla anlatarak para kazanıyor.
Yabancı dil bilgisi yetersiz olduğu gerekçesiyle işe alınmamasına içerleyen turizmci Ferhat Yıldız, bu hırsla tam 8 dil öğrendi. Önce dil kurslarına giden ancak sonuca bu yolla ulaşamayacağına karar veren Yıldız, Rusça ve Almanca dil öğrenme setleri satın aldı.Zaman içinde kendine has bir dil öğrenme metodu geliştirdi ve aynı metodla Hollandaca, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Lehçe ve Japonca öğrendi. Yabancı dil öğrenmenin püf noktalarını insanlarla da paylaşmak isteyen Yıldız, metodunu kitap haline getirdi. Kitapları internet ortamında satış rekorları kıren Yıldız'ın İngilizce olarak hazırladığı Japonca Dil Kitabı, dünyanın pek çok ülkesinde satılıyor.

Bu kez işe aldılar
İzmir'de ailesine ait şirketin iflas etmesiyle, 2000 yılında Antalya'ya çalışmak için giden Ege Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümünü mezunu Ferhat Yıldız, 5 yıldızlı bir otele iş başvurusunda bulundu. İngilizce bilmesine karşın, Rusça ve Almanca bilgisi yetersiz olduğu için işe kabul edilmedi. Bunun üzerine İzmir'e dönerek dil kurslarına gitti. Ancak kurslardan istediği verimi alamayınca Almanca ve Rusça dil setleri satın aldı. Her gün saatlerce çalıştı ve 8 ayda her iki dili de çok iyi derecede öğrendi. Ertesi yıl aynı otele tekrar başvurdu. Yabancı dilini çok iyi buldukları için hemen işe kabul edildi. Otelde, bol bol pratik yapma şansı da buldu.
Otelde çalışırken de boş zamanlarını yabancı dil öğrenerek geçirdiğini anlatan Yıldız, "Özellikle sezon kapandığında zamanımı dil öğrenerek geçiriyordum. Rusça ve Almanca'dan sonra Hollandalı bir ailenin de yardımı ile kısa sürede bu ülkenin dilini de öğrendim. Ardından İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Lehçe ve Japonca geldi. İkinci üniversite olarak Ankara Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı Ana bilim Dalı Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdim" diyor.
TOLGA TEKİN

Talep artınca şirket kurdu
Kitaplarını İzmir'de bir yayınevinde bastırıp, kurduğu internet sitesinde satmaya başladığını anlatan Yıldız, ilk olarak Adım Adım İngilizce, Almanca ve Rusça kitaplarını bastırmış. Daha sonra aynı seride Hollandaca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca kitapları yayınlanmış. Yakın zamanda Lehçe kitabı basılacak olan Yıldız, kitaplarının bir bölümünü de internet ortamında ücretsiz paylaştığını söylüyor.kalan karakter 1000

Zeynep Zeynep

Ben de öğretmek istiyorum kitaplarınıza nasıl ulaşabilirim

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.02.2017 12:50
ali ali

diger kitaplarda biraz daha indirim yaparsa cok sewiniriz

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 26.09.2014 14:42
Sibel Yıldız Sibel Yıldız

gurur duyuyoruz sevgili kardeşim seninle

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 25.09.2014 13:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.