• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Behçet Uz’da HAYAT ZİLİ

Behçet Uz’da HAYAT ZİLİ

25.04.2016, 21:01

Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki ‘hastane sınıfı’nda ders zili çocukları hayata bağlamak için çalıyor. Yaşları 5 ile 18 arasında değişen hasta çocuklar kendileri için hazırlanan sınıfta hem eğitim görüyor hem de eğleniyor

Türkiye'nin en büyük çocuk hastanesi olan İzmir Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Araştırma Hastanesi'ndeki hastane sınıfında ders zili hasta çocuklar için çalıyor. İlkokul 1. sınıftan lise son sınıfa kadar yılda en az 800 farklı çocuk eğitim görüyor.

İlkokula giden çocuklara sınıf öğretmenleri Gülistan Çelik ve Nezih Yaşar Bor tarafından ders anlatılırken ortaokul ve lise çağındaki hasta çocuklara alanında uzman branş öğretmenleri eğitim veriyor.

Hastanenin onkoloji servisinde tedavi gören kanser hastası çocuklardan ayağa kalkamayacak durumda olanları hasta yataklarında eğitim görüyor. Öğretmenler, bir yandan ağır tedavileri nedeniyle acı çeken miniklerin acısını dindirmeye çalışırken diğer yandan uzak kaldıkları sınıf ortamını çocukların ayağına getirerek onların hayata bağlanmasını sağlıyor.

Öğretmen Gülistan Çelik, "Çocuklar hastane sınıfı sayesinde hastanede olduklarını unutuyor. Sağlıklı yaşamlarındaki gibi okul eğitimi aldıkları için hayata daha sıkı bağlanıyorlar" diye konuştu.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

Behçet Uz’da HAYAT ZİLİ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN