• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Evlilik 6 ay, boşanma davası 10 yıl

15.03.2017, 00:00

Evlilik 6 ay, boşanma davası 10 yıl

İzmir'de evliliklerinin 6. ayında şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma sürecine giren M.A. ve A.A, tazminat, nafaka artırımı, azaltımı, icra takibi gibi birbirlerine açtıkları ve 10 yıl süren davada arabuluculukla anlaştı. Alınan bilgiye göre, davaların çok fazla uzaması üzerine M.A, 25 Ocak'ta arabulucu Yüksel Okyay Evren'e başvurdu.

YILLARCA YIPRANMIŞLAR

İki tarafa da davet gönderen Evren, A.A'nın eski eşinin yüksek bedeller talep etmesinden şikayetçi olduğunu ve tarafların anlaşmaya yanaşmadığını kaydetti.
Taraflarla ayrı ayrı görüşerek olayı çözüme kavuşturmak istediklerini belirten Evren, "Her iki taraf da çok para harcamış, yıpranmışlardı. Birbirleri ile görüşmek dahi istemiyorlardı.
Her iki tarafın da istemesi ile başlayan arabuluculuk süreci, mekik diplomasisi (taraflarla ayrı ayrı görüşme) ile ilerledi ve tüm açılan davalar, icra takipleri ve devam edecek nafaka konusunda mutabakata varıldı. İmza aşamasında taraflar, ortağı olduğum çözüm merkezinin farklı toplantı salonlarında ağırlanıp, imzalar da mekik diplomasisi ile tarafların avukatlarının da katılımı ile tamamlandı" diye konuştu.

"İKİ TARAF DA MUTLU OLDU"

10 yıl süren davalar zincirinin sona erdiğine dikkati çeken Evren, "A.A, M.A'ya toplam 20 bin lira ödedi. Bunun dışında başkaca nafaka, yargılama gideri, avukatlık ücreti, tahsil harcı ve sair ödemeyecek. Taraflar bütün davalardan feragat edecek. Her iki taraf ve taraf avukatları bu durumdan son derece mutlu. Taraflar hayır duasında bulundu" dedi.