• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Özlem İzmir’de ‘nefes’ alacak

Özlem İzmir’de ‘nefes’ alacak

12.10.2017 20:27 , Güncelleme Tarihi: 12.10.2017 20:27

Afyonkarahisar 'da akciğer yetmezliği tedavisi gören 16 yaşındaki hemşirelik öğrencisi Özlem Yıldırım'a "nefes", Yeni Asır'ın haberinin ardından İzmir'den geldi. Yıldırım, daha önce çocuk yaşta olduğu için tedavi göremediği İzmir Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde sağlığına kavuşabilecek. Özlem, Türkiye'nin en donanımlı göğüs hastanelerinden biri olan sağlık kurumunda, tedavisinin yanı sıra, maliyeti 80 bin lirayı bulan solunum cihazını alabilmek için sağlık kuruluna da çıkacak. Kurul eğer Özlem'e onay verirse, genç kız cihazı ücretsiz alacak.

CİHAZ 80 BİN TL

Afyonkarahisar'da 3 çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelen Özlem Yıldırım hayalini kurduğu hemşirelik mesleğini akciğer yetmezliği nedeniyle yapamadı. Çiftçilikle geçinen ailesinin maddi durumunun da el vermemesi nedeniyle Yeşilkart'lı olan Yıldırım, fiyatı 80 bin lirayı bulan solunum cihazını alamadı.
Bu nedenle solunum desteği için hastane ile evi arasında mekik dokuyan Yıldırım defalarca yoğun bakıma kaldırıldı.
Her geçen gün durumu daha da kötüye giden genç kız, hayatını daha rahat devam ettirmek için solunum cihazına ihtiyacı olduğunu söyleyerek, "Maddi durumumuz olmadığı için cihazı alamıyorum. Her geçen gün nefesim daha da daralıyor" dedi.

TEDAVİ EDİLECEK

Özlem'in çağrısının Yeni Asır'da duyurulmasının ardından yardım geldi. Özlem Yıldırım, daha önce çocuk yaşta olduğu için İzmir Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi edilememişti.
Genç kız, bu sefer 16 yaş ve üzeri kategoriler yetişkin sayıldığı için hastanede tedavi altına alınabilecek. Başhekim Dr.
Enver Yalnız ve beraberindeki doktorlar, Özlem için toplantı yaptı. Toplantıda Özlem'in hastalığını masaya yatıran hekimler, genç kızın tedavisinin Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde sürmesi gerektiği görüşünde durdu. Önümüzdeki hafta İzmir'e gelecek olan Yıldırım, hastanede sağlık kurulunun da karşısına çıkacak. Sağlık Kurulu Özlem'in akciğer yetmezliğinden dolayı engelli olduğuna karar verirse, genç kız 80 bin liralık solunum cihazını ya para vermeden ya da çok daha az ödeme yaparak alabilecek.
Öte yandan genç kız Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde Cuma günü tedavisinin bitmesinin ardından önümüzdeki hafta içinde İzmir'e gelip tedaviye yeniden başlayacak.

'HAYATA BAĞLANDIM'

Özlem Yıldırım, "Bu haberle bana destek olan Yeni Asır ailesine teşekkür ederim. Beni yeniden hayata bağladınız. Sizin sayenizde tedavimin yanı sıra cihazın alınması için de çok sayıda hayırsever destekte bulundu. Hayata yeniden tutunmam için yanımda olan herkese teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

TANSU EDİP GÖKBUDAK

Özlem İzmir’de ‘nefes’ alacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN