Türkan Şoray sesini kaybettik

Giriş Tarihi:12.10.2017, 20:17 Güncelleme Tarihi:12.10.2017, 20:17

Türk sanat müziği sanatçısı Semra İnanç, vefat etti. Ölüm haberini veren Onur Akay, Türkan Şoray'ın 1990'da çekilen 'Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu' filminde söylediği şarkıları asıl seslendiren ismin İnanç olduğunu hatırlattı.
Akay, Sezen Aksu'nun da en beğendiği seslerden birisinin İnanç olduğunu belirtti. Sanat dünyasından verdiği vefat haberleriyle tanınan Onur Akay, meslektaşı Semra İnanç'ın vefat ettiğini Instagram adresinden duyurdu.

EN BÜYÜK ACISI OĞLU OLDU

İnanç'ın müzik kariyerine oğlunun denizde kaybolması ile ara verdiğini belirten Akay, şöyle dedi: Hayatının en büyük acısını yaşayan İnanç, oğlunu Yunan adalarında ve Atina'da aramış, fakat bir sonuca ulaşamamıştı.
1990 yılında Türkan Şoray, "Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu" isimli filminde, bir Türk sanat müziği solisti olan Leyla karakterini oynamıştı ve şarkıları Semra İnanç söylemişti. 1988'de New York Türk Müziği Cemiyeti'ni kuran sanatçımıza, Allah'tan rahmet dilerim.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.