• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Gebe ve yavrusu olan köpekleri katlettiler

Gebe ve yavrusu olan köpekleri katlettiler

05.11.2017, 20:23

Çanakkale’de tavuk etlerine karıştırılan zehirle sokak köpekleri ve kediler katledildi. Sokak köpeklerinden birinin doğum yapacak olması, ikisinin ise yavrularının bulunması üzüntünün boyutunu artırdı

Çanakkale'de bir mobilya atölyesi bahçesine kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından bırakılan zehirli tavuk etlerini yiyen 4 sokak köpeği telef oldu. Köpeklerden birinin doğumunun yaklaştığı, 15 gün sonra yavru dünyaya getirmesinin beklendiği ifade edildi. Zehirlenen 2 sokak köpeğinden dünyaya gelen 11 yavru ise ortada kaldı. Merkeze bağlı Işıklar Köyü Dörtyol Mahallesi'nde mobilyacı 45 yaşındaki Mesut Manyas, işyerinin bahçesinde 2 yıldır beslediği 4 sokak köpeğinin zehirlenerek katledilmesinin insanlık dışı bir davranış olduğunu belirterek bu olaya tepki gösterdi.

'BUNLAR İNSAN OLAMAZ'

Sabah saatlerinde işyerine gelen Manyas, bahçede köpeklerin ölü olduğunu gördü. Ağızlarından köpük çıkan köpeklere ne olduğunu araştıran Manyas, hayvanların çevrede bulduğu tavuk parçalarına karıştırılan zehirle öldürüldüğünü ifade edildi. Manyas, işyerinde uzun süreden bu yana baktığı sokak köpeklerinin kimseye bir zararı olmadığını, yavrulardan birinin 5, diğerinin de henüz 10 günlük 6 yavrusu bulunduğunu, sahiplenerek 'Lucy' adını verdiği köpeğinde 15 güne kadar doğum yapacağını söyledi.

Yavruların yalnız kaldığını ve büyütebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Manyas, "Et parçasıyla zehirlemişler. Dışarıda da 5- 6 zehirlenmiş kedi ve köpek var. Hepsi zehirlenmiş. Kimin yaptığını bilmiyorum, ama insanlık dışı bir olay. Allah'ta onun cezasını verir diye düşünüyoruz. Hayvanları sevmeyen, insanları da sevmezmiş. Bunları yapanların insan olduğunu da sanmıyorum. Bu yavrular da annesiz kaldı. Gerekli kurumlara yavrulara bakmaları için müracaat edeceğiz. Almazlarsa biz de elimizden geleni yapacağız. Sonuçta bir can, insan üzülüyor. 10 günlük yavrular, gözleri daha yeni açıldı. Annelerini emiyorlardı. Nasıl bakarız, besleriz biz de bilmiyoruz" dedi. Işıklar Köyü Muhtarı Ali Alp, "Hayvanların zehirlenmesini doğru bulmuyoruz. Konuyu araştırıyoruz. Ama insafsızca zehirlemek de olmaz insanlık dışı bir durum" dedi. EVRİM ÖZSAY

KARŞIYAKA'DA YENİ BİR HARMANDALI ÇÖPLÜĞÜ!

Karşıyaka Yalı Mahallesi 6501 ve 6503/2 sokakların kesiştiği boş araziye dökülen çöp ve molozlar bir dağ haline geldi. Bölge sakinleri artık geceleri kamyonlarla molozların getirilerek döküldüğünü kaydederken çevredekilerin de çöplerini buraya atmaya başladıklarını kaydettiler. Karşıyaka Belediyesi'ne defalarca ulaşmalarına rağmen bir gelişme olmadığını belirten çevre sakinleri yığınların giderek arttığını çevreye kötü kokuların yayılmaya başladığını belirttiler.

CAN YÜCEL SOKAĞI KÖSTEBEK YUVASI

İzmir'de ünlü şair Can Yücel'in adını taşıyan Can Yücel Sokağı köstebek yuvasına döndü. Sokaktaki parke taşların bozulduğunu söyleyen vatandaşlar, "Konak ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne defalarca bildirmemize rağmen kimse ilgilenmedi. Türkiye'nin önemli değerlerinden biri olan Can Yücel'in adını yaşatan sokağın bu halde olması içimizi sızlatıyor. Yetkilileri göreve davet ediyoruz" diye konuştu.

Gebe ve yavrusu olan köpekleri katlettiler haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN