• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Safra kesem taş ocağı gibi olmuş'

'Safra kesem taş ocağı gibi olmuş'

14.12.2017, 15:33

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde yaşayan 69 yaşındaki kadının safra kesesinde bulunan 34 kaş ameliyatla alındı

Denizli Devlet Hastanesine karın ağrısı şikayetiyle başvuran Havva Akdağ'ın (69) yapılan tetkiklerinde, safra kesesinde çok sayıda taş olduğu belirlendi.

Ameliyata alınan kadının safra kesesinden, en küçüğü nohut büyüklüğünde olmak üzere 34 taş çıkarıldı.

Ameliyatı gerçekleştiren genel cerrahi uzmanı Mustafa Adıbelli, taşların kolay kırılamayan türde olduğunu söyledi.

Hastanın uzun süredir karın ağrısı şikayeti çektiğini ifade eden Adıbelli, "Yaptığımız operasyonla safra kesesinden 34 irili ufaklı taş çıkardık. Normalde safra kesesi müdahalelerinde 2-4 taşla karşılaşırız ama hastamızda bu sayı oldukça çoktu. Sağlığına kavuştu. Mücevher gibi taşlar çıktı. En büyüğü yaklaşık 2,5 santimetre boyutundaydı. Çok taş gördüm ama bu büyüklüktekini ilk defa görüyorum." diye konuştu.

Sağlığına kavuşan Akdağ ise, karın ağrıları şiddetlenince hemen hastaneye gittiğini belirterek, "Doktora gittim ve hemen tahlil yaptılar. Acele ameliyata alındım. Sonra safra kesemden çıkartılan taşları görünce çok şaşırdım. Bu taşlar, safra kesemde yaklaşık 25 yıldır duruyordu. Benim safra kesem taş ocağı gibi olmuş. Taşları verirlerse ev ya da kolye yaparım. Bana hatıra olacak." diye konuştu.

AA

'Safra kesem taş ocağı gibi olmuş' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN