• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Metale can veren eller

Metale can veren eller

21.01.2018, 23:05

Aydın'ın Efeler ilçesinde düzenlenen gümüş takı işlemeciliği kursuna katılan kadınlar, çalışmalarıyla metale hayat veriyor. Efeler Halk Eğitim Merkezi ve Efeler Belediyesi'nin işbirliğinde açılan kursa 18 kursiyer katılıyor. Çoğunluğu ev hanımlarından oluşan kursiyerler, yaptıkları takı çalışmalarının yanı sıra Aydın'ın simgesi olan Tralleis, incir yaprağı ve zeytin figürlerinden oluşan kitap ayracı, zarf açacağı gibi çeşitli objeler yaratıyor.

KAYBOLMAYAN MESLEK

Gümüş Takı İşlemeciliği Kursu eğitmeni Gülcan Duman, metal işçiliğinin asla kaybolmayan bir meslek olduğunu belirterek kursa katılan kadınlara bu mesleği öğreterek maddi kazanç elde etmelerini sağlayacaklarını söyledi. Kursta öğrendiği pratik bilgilerle kuyumculuk atölyesi açacağını dile getiren kursiyerlerden Belgin Yılmaz ise "Daha önceden sigortacılık yapıyordum. İşten ayrıldıktan sonra evde takı işleriyle uğraştım. Bu kursun açıldığını öğrenince kursa başladım. Kurstaki çalışmalardan çok memnunum" dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

Metale can veren eller haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN