• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

iflas edince kendi işini kurdu

Eşi iflas edince kendi işini kurdu

04.02.2018, 23:10

Aydın'da eşinin iflas etmesinin ardından ekonomik hayata atılan Elif Karakaya, açtığı işletmesiyle kadınlara örnek oldu. İşletmesinde kendi elleriyle yaptığı gözleme, tost, mantı, sarma ve kurabiyeleri satarak ailesinin geçimini sağlayan 48 yaşındaki Karakaya, "Aile olarak kötü günlere rağmen pes etmedik" dedi.

'SAKIN KORKMAYIN'

Karakaya, "Ailemizin geçimini sağlamak için, kardeşim ve kayınbabamdan aldığımız borç parayla işletme açtım. Açtığımız bu işletme ailemizin ekmek kapısı oldu. Eşimle birlikte çalıştığımız işletmemiz sayesinde iki çocuğumuzu okuttuk. Kadınlarımız her işi başarır, yeter ki istesinler. İş hayatına girmekten korkmasınlar, çalışmak aile bütçesine katkı sağlamak ve ülke ekonomisine değer katmak çok güzel bir duygu" dedi.

MEHMET KAVAS

Eşi iflas edince kendi işini kurdu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN