• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

NEFESİ KESİLİNCE HAYATI KURTULDU

NEFESİ KESİLİNCE HAYATI KURTULDU

05.02.2018, 23:19 Güncelleme Tarihi: 06.02.2018,00:25

Muş'ta yaşayan 77 yaşındaki Mehmet Han, nefes darlığı şikayeti nedeniyle başvurduğu hastanede koltuk altından kalçasına kadar uzanan 25 santimetre genişliğinde tümörle yaşadığını öğrendi. İzmir'de Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Enver Tekin tarafından ameliyata alınan Han'ın vücudundaki 2.5 kilogram ağırlığa ulaşan tümör tamamen temizlendi.

ÖZEL BİR YÖNTEM

Ameliyatta tümörün yaratacağı kanamaları durdurmak için özel bir yapıştırıcı kullanan Tekin, "Kitle ne kadar büyük olursa o kitleyi besleyen damar oluşumu da o kadar fazladır. Biz bu damar oluşumlarını bazen özel cihazlarla yakıyoruz bazen de bağlıyoruz. Burada yapıştırıcıyla damarları tıkamak gerekiyordu" dedi. Tekin, kitlenin yeni doğmuş bebek ağırlığında olduğunu söyleyerek, "İlk gördüğümde ameliyat yapmayı düşünmemiştim.
Fakat daha sonra hastanın yaşam kalitesinin bozulmasını da dikkate alarak ameliyata karar verdik. Şu an durumu iyi" diye konuştu.

NORMALE DÖNDÜM

Sağlık personellerine teşekkür eden Mehmet Han, "Ameliyattan 3 gün sonra hastaneden çıktım. Oğluma, torunlarıma kavuştum. Rahat nefes alabiliyorum. Hayatım normale döndü" dedi.

İZMİR'DE SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Yaklaşık 10 yıldır vücudunda kitleyle yaşadığını söyleyen Mehmet Han, kitlenin bu kadar büyüyeceğini tahmin etmediğini söyledi.
Ameliyat olana kadar hastane hastane dolaştığını ancak yaşından dolayı ameliyatın riskli olması sebebiyle hiçbir doktorun kendisini ameliyat etmediğini söyleyen Han, son çare olarak geldiği İzmir'de sağlığına kavuştuğunu belirtti.

TANSU E. GÖKBUDAK

NEFESİ KESİLİNCE HAYATI KURTULDU haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN