• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

44 yıllık sigara bağımlılığı BİR ‘’ İLE BİTTİ

44 yıllık sigara bağımlılığı BİR ‘ALO’ İLE BİTTİ

08.02.2018, 23:10

Bugün 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü. Uzmanlar, insanların sigaradan uzaklaşabilmesi için sigara kullanımının, insan vücudunun savunma sistemini çökerterek sayısız hastalık ve ölümlere zemin hazırladığını vurguluyor. Sigarayı bırakarak hayatınız için çok önemli ve kıymetli bir adım atabilirsiniz. O adımı atanlardan birisi de İstanbul'da yaşayan Necla Tümer. Henüz 10 yaşında sosyal çevresi nedeniyle tanıştığı sigaradan "ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı"ndan aldığı hizmetle kurtulan Tümer, şimdi sigarasız geçireceği emeklilik hayatına başlamak için gün sayıyor. 54 yaşındaki Tümer'in hayatı, başka birinin içtiği sigaranın kokusundan rahatsız olmasıyla değişti. ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı'na ulaşan Tümer, buradaki ücretsiz hizmet ve gerekli tıbbi desteklerle sigaradan kurtuldu. Tümer, "Randevu almak zor değil. Devlet gerçekten bu hizmeti ücretsiz olarak veriyor" açıklamasını yaptı.

44 yıllık sigara bağımlılığı BİR ‘ALO’ İLE BİTTİ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN