Soy ağacı sorgulama sistemi askıya alındı

Giriş Tarihi:09.02.2018, 09:18 Güncelleme Tarihi:09.02.2018, 09:26
E-Devlet'in dün hizmete açtığı soyağacı sorgulama hizmeti yaşanan aşırı yoğunluk nedeniyle askıya alındı.

E-devlet uygulamasına yeni eklenen soyağacı sorgulama hizmeti sayfayı kilitledi. Alt-üst soy bilgisi sorgulama' sistemine girenler "Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir, bekleme süreniz hizmet veren kurumun işlem kapasitesine göre değişebilir. İşleminiz tamamlandığında, otomatik olarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz." uyarılarıyla karşılaşıyordu.

"YAPILAN TEKNİK BİR ÇALIŞMA NEDENİYLE HİZMET SUNULAMAMAKTADIR"

Nitekim, e-Devlet'in dün hizmete soktuğu soyağacı sorgulama ekranı, gördüğü yoğun talep karşısında isteklere cevap veremez hale geldi. Bu durumun ardından turkiye.gov.tr adresi de kilitlendi. Vatandaşlar soyağacı sorgulama dışında yapmak istedikleri hizmetlere de erişemedi. Yoğunluk azalmayınca, E Devlet'te yer alan soyağacı sorgulama sayfası bakıma alınarak hizmetin şuan için durdurulduğu bilgisi vatandaşlarla paylaşıldı. Şu anda uygulama ekranına giriş yapılmaya çalışıldığında "Yapılan teknik bir çalışma nedeniyle hizmet sunulamamaktır" uyarısı veriliyor.

kalan karakter 1000

Beceriksizler Beceriksizler

Aşırı yoğunluk nedeniyle hizmet veremiyormuş. Madem hizmet veremiyecektin, ne diye bu sistemi www.turkiye.gov.tr üzerinden devreye soktun. e-Devlet dışında başka bir site üzerinden yapsaydın ya... Şimdi bu yüzden, www.turkiye.gov.tr üzerinden bilgi sahibi olmak istenilen diğer işlemelerin de hiç birine ulaşılamıyor. Yani site tamamen çökmüş. Bu beceriksizlik, düşüncesizlik, kafasızlık değil de nedir?

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır4
cevapla 09.02.2018 12:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.