• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sigarayı bırakıp yeni işine kavuştu

Sigarayı bırakıp yeni işine kavuştu

09.02.2018, 23:21

İzmir'de sigara içtiği için işten çıkarılan Kadir Yılmaz (25), Sigara Bırakma Polikliniği'ne başvurarak önce sigarayı bıraktı, ardından yeni işine kavuştu.
Yılmaz, temizlik görevlisi olarak çalışıp engelli kardeşi ve halasıyla yaşadıkları evin geçimini sağlarken, sigara yüzünden işini aksattığı gerekçesiyle işten çıkarıldı. Halasının yönlendirmesiyle Sigara Bırakma Polikliniği'ne başvuran Yılmaz, 2 ay süren ilaçlı tedavinin ardından sigarayı bıraktı.

KOKUSU TİKSİNDİRİYOR

Sigarayı bıraktıktan kısa süre sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın desteğiyle bir alışveriş merkezinde işbaşı yapan Yılmaz, "Artık sigaranın kokusunu bile duymak istemiyorum" dedi. İzmir 9 No'lu Ana Çocuk Sağlığı Merkezi bünyesinde görev yapan Dr. Lütfiye Şahin de "Kadir bey ilaçlarını düzenli kullandı ve belirlediğimiz günde sigarayı bıraktı. Herkese örnek bir hasta" diye konuştu.

Sigarayı bırakıp yeni işine kavuştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN