• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hudut kartallarından mektup var

Hudut kartallarından mektup var

12.02.2018, 23:09

İzmir Lisesi’nde okuyan 415 öğrencinin ’da teröristlere göz açtırmayan Hudut Kartalları’na gönderdiği mektuplara cevap geldi. Vatanı bekleyen Mehmetçik’in öğrencilerin hepsine tek tek hitaben yazdığı mektuplar duygu dolu anlar yaşattı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 1931 yılında ziyaret ettiği, Türkiye'nin en önemli ve tarihi okulları arasında yer alan Namık Kemal Lisesi öğrencilerinden Mert Suna ve Özlem Öztürk'ün başlattığı ve bütün okul geneline yayılan "Memedim'e Mektup Var" kampanyası sonucunda gönderilen mektuplara kahraman Türk askerinden cevap geldi. Güneydoğu'da teröristlere göz açtırmayan Hakkari Dağ Komando Tugayı'na bağlı karakollarda görev yapan Mehmetçik'in yazdığı mektupların ilk postası öğrencilere ulaşırken, mektuplarına Türk askerinden cevap gelen öğrenciler çok mutlu oldu.

'GURUR DUYUYORUM'

"Öğrencileriyle gurur duyduğunu söyleyen okul müdürü Mustafa Dişbudak, Türkiye'nin duyarlı bir nesile emanet edileceğini söyledi. Dişbudak, "Öğrencilerimle gerçekten gurur duyuyorum. Şanlı askerimizden gelen cevaplarda onların en ufak bir motivasyona bile nasıl ihtiyaçları olduğunu gördük. Kahraman Mehmetçik şunu bilsin ki arkalarında koca bir millet var. Biz her zaman onların yanındayız. Mutluyuz, sevinçliyiz. Bu ülkenin gençliğine, öğrencilerine fırsat verildiğinde nelerin yapılabileceğini öğrencilerimiz gösteriyor. Duyarlı bir nesil geliyor. Okullarımızda kesinlikle çok doğru bir şekilde yetişiyor ve yetiştiriliyorlar. Hedefimiz, gelecekte bu ülkeyi yönetecek olan çok doğru iyi yetişmiş öğrenciler bırakmak" dedi.

Hudut kartallarından mektup var haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN