• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Buca’da engellilere konforlu servis

Buca’da engellilere konforlu servis

16.02.2018, 10:02

Engelli vatandaşların hastaneden kamu kuruluşlarına, geziden tatil programlarına kadar tüm ulaşım ihtiyaçlarını bünyesinde bulunan özel donanımlı aracıyla ücretsiz karşılayan , bugüne kadar 12 bin 338 engelli vatandaşın yaşamına dokundu.

Engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Buca Belediyesi, ilçede yaşayan engelli vatandaşların ulaşım sorununu da ortadan kaldırıyor. Belediye, 3 adet özel donanımlı aracıyla engelli vatandaşların hastane, kamu kuruluşları ve tatil gibi ulaşım ihtiyaçlarını ücretsiz karşılıyor.Buca Belediyesi'nin ilçe genelindeki tüm engelli vatandaşlara pozitif ayrımcılık yaparak 2016 yılında devreye soktuğu hizmetten bugüne kadar 12 bin 338 vatandaş yararlanarak engelsiz konforun keyfini yaşadı.

İSTER HASTANEYE, İSTER GEZİYE
Özel engelli araçlarıyla zahmetsiz ve rahat bir ulaşım imkanına kavuşan vatandaşlar, hizmet sayesinde dört duvar arasında yaşamaktan kurtulup, ihtiyacı olduğunda hastaneye, eğlenmek istediğinde geziye gidebiliyor.Randevu usulüyle verilen servis hizmetiyle evlerinden alınan engelli vatandaşlar talep ettikleri bölge ve kuruluşlara ulaştırılıyor, işleri bitince de evlerine geri bırakılıyor. Araçları bozulup yolda kalan engellilerin de faydalandığı hizmet sayesinde vatandaşlar taksi ve ambulans masraflarından da kurtuluyor.

RANDEVU ALMAK YETERLİ
Engelsiz ulaşım hizmetinden yararlanmak isteyen engelli vatandaşların, Buca Belediyesi Şirinyer Engelliler Parkı Yetişkin Eğitim Merkezi'nin 452 52 74 numaralı hattını arayarak randevu almaları gerektiğini belirtildi.

Buca’da engellilere konforlu servis haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN