• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Suriyeli aileden üçüz teşekkür

Suriyeli aileden üçüz teşekkür

21.02.2018, 21:26

Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve Denizli'de hayata tutunan 7 çocuklu Sarmadawi ailesi, Pamukkale Üniversitesi'nde dünyaya gelen üçüz bebekleriyle yeni bir mutluluk yaşadı.

Üçüz bebeklerine Recep, Tayyip ve Emine isimlerini vererek Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Ammar ve Ramia Sarmadawi çiftine ilk yardım elini ise Denizli Kredi Yurtlar Kurumu Pamukkale Yurdu idarecileri ve öğrencileri uzattı.

Sarmadawi çiftini evlerinde ziyaret eden yurt temsilcileri, üçüzlere armağanlar da verdi. Ammar ve Ramia Sarmadawi, "Türkiye'de dünyaya gelen üçüz bebeklerimiz bizim için yeni bir umut, hatta yeni bir doğuş diyebiliriz. Bizlere sahip çıkan başta Türk halkına ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ederiz. Türkiye büyük bir devlet ve bizlerin duaları da Türkiye için. Vefalı Türk sözünün ne kadar doğru olduğunu sizlerin bu destekleri ve ziyaretleriyle bir kez daha görüyoruz" dedi.

SEBAHATTİN ALP

Suriyeli aileden üçüz teşekkür haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN